Uchwała Senatu PWr w sprawie Ukrainy

Data: 25.02.2022 Kategoria: komunikaty

Senat naszej uczelni na specjalnym posiedzeniu przyjął uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę.

Uchwała Senatu Politechniki Wrocławskiej z dnia 25 lutego 2022 r.

Senat Politechniki Wrocławskiej potępia zbrojny atak Rosji na Ukrainę. Wojna to zagrożenie dla praw człowieka i demokracji. Ta wojna zagraża Ukrainie jako suwerennemu państwu, ale też życiu i zdrowiu jej obywateli. Społeczność Politechniki Wrocławskiej, jako przyjaciele i sąsiedzi, wyraża solidarność z narodem ukraińskim i zapewnia o wszelkiej możliwej pomocy dla naszych ukraińskich kolegów – pracowników, doktorantów i studentów.

Резолюція Сенату Вроцлавської Політехніки від 25 лютого 2022 року.

Сенат Вроцлавської Політехніки засуджує збройний напад Росії на Україну. Війна є загрозою для прав людини та демократії. Ця війна загрожує Україні як суверенній державі, а також життю та здоров’ю її громадян. Cпільнота Вроцлавської Політехніки, як друзі та сусіди, висловлює солідарність з українським народом та запевняє усю можливу допомогу нашим українським колегам – співробітникам, докторантам та студентам.