Te dziekanaty są najbardziej uśmiechnięte!

Wręczenie nagrody Uśmiechniętego Dziekanatu

Podczas Gali Aktywności Studenckiej poznaliśmy też laureatów konkursu, w którym studenci Politechniki Wrocławskiej wskazują najbardziej przyjazne, pomoce i wspierające dziekanaty.

Po raz pierwszy w historii konkursu Uśmiechnięty Dziekanat zastosowano podział na dwie kategorie.

Wśród wydziałów wrocławskich kolejny raz triumfował dziekanat Wydziału Matematyki, który tytułu Uśmiechniętego Dziekanatu nie oddaje od 2016 roku! Jego kierowniczką jest Edyta Landkauf, a w zespole pracują: Małgorzata Osóbka, Justyna Sowa, Kamila Mackiewicz i Beata Stanisławczyk.

Natomiast w kategorii filii najwięcej pozytywnych głosów studentów zebrał dziekanat filii w Legnicy. Jego kierowniczką jest Agnieszka Tomaszewicz, a w zespole pracują: Aleksandra Sobkowicz, Justyna Stasiak-Gajda i Marzena Prorok.

Uśmiechnięty Dziekanat wybierany jest na podstawie opinii studentów wyrażanych w organizowanej co roku (od 2013 r.) ankietyzacji. Uczący się na PWr wypełniając krótką ankietę, odpowiadają m.in. na kilka zamkniętych pytań dotyczących pracy ich wydziałowego dziekanatu. Mogą też dołączyć kilka zdań swojego komentarza. Jednostka z najlepszymi wynikami zyskuje miano uśmiechniętej i przechodnią statuetkę. Szczegółowe, anonimowe raporty z wynikami ankiet zostają później także przekazane dziekanom i kierownikom dziekanatów.

lucy