Świąteczne akcje charytatywne na PWr. Możesz dołączyć!

Data: 24.11.2023 Kategoria: aktywność studencka, działania społeczne

Świąteczne zdjęcie ilustracyjne

Do świąt już tylko miesiąc, więc studenci i studentki szykują tradycyjne akcje charytatywne. Każdy może dołączyć – zachęcamy!

I Świąteczna Akcja Charytatywna – Strefa Kultury Studenckiej

13 grudnia warto wpaść do Strefy Kultury Studenckiej. Będą świąteczny film, gorąca czekolada i wspólne robienie dekoracji. A także zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (akcja realizowana pod okiem sztabu CRZ „Krzywy Komin”). Na wspólny wieczór zapraszają Samorząd Studencki PWr i samorządy wydziałowe.

Wydarzenie zaczyna się o godz. 19, a szczegóły będą publikowane na Facebooku

Fabryka Dekoracji Świątecznych

Erasmus Student Network PWr  zaprasza 13 grudnia o godz. 18.00 do Czasoprzestrzeni. Zabierz ze sobą swój najbardziej bożonarodzeniowy nastrój i przygotuj się na wspólne tworzenie świątecznych dekoracji, które ozdobią halę Czasoprzestrzeni, gdzie odbędzie się Wigilia Pełna Ciepła dla ponad 500 osób w kryzysie ubóstwa i bezdomności. Więcej w zapowiedzi wydarzenia na stronie.

Zbiórka odzieży "Serce w skarpetkach"

Samorząd Studencki PWr w ramach akcji wrocławskiego Caritasu zaprasza do włączenia się w zbiórkę ubrań męskich lub uniwersalnych (nowych lub w bardzo dobrym stanie) dla podopiecznych tej organizacji. Na parterze budynku C-8 do końca listopada przyjmowane są buty, skarpetki, zimowe akcesoria i ciepła ubrania, a także termosy, koce i śpiwory. Szczegóły w poście na Facebooku.

Moto Mikołaje Wrocław

Masz motor i chcesz przynieść radość dzieciom? Włącz się w akcję Moto Mikołaje. W niedzielę 3 grudnia wskocz w czerwony strój i o godz. 9.30 przyjedź na parking przy bud. D-20 (ul. Janiszewskiego).

Pochód koordynowany przez Akademicki Klub Motocyklowy Apanonar wyruszy o godz. 10 w kierunku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu (ul. Kamieńskiego) na spotkanie z dziećmi oddziału pediatrycznego.

Około godz. 11 wyjazd spod szpitala w kierunku Narodowego Forum Muzyki, gdzie grupa dołączy do całej akcji Moto Mikołaje Wrocław (motocykliści-mikołaje wręczą prezenty dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczym).

Chętni do dołączenia do AKM Apanonar w tej świątecznej akcji mogą skontaktować sie z opiekunką koła: maria.skretowicz@pwr.edu.pl. Szczegóły także w poście na Facebooku.

„Alicja w krainie prezentów” – zbiórka na Wydziale Matematyki

Samorząd Studencki Wydziału Matematyki wspiera świąteczną zbiórkę prezentów dla podopiecznych Fundacji Przystanek Rodzina. „Pomóżmy im przenieść się w prawdziwą krainę czarów i sprawmy, by te święta były naprawdę zaczarowane” – zachęcają studenci i studentki. W wydarzeniu na Facebooku opublikowali listę podopiecznych fundacji z opisem ich wymarzonych prezentów.

Podaruj Prezent Na Święta Pacjentom Przylądka Nadziei

Wydział Inżynierii Środowiska włącza się w akcję zbiórki prezentów dla dzieci z chorobą nowotworową. Zachęca: "Wspólnie przygotujmy worki z prezentami dla dzieciaków i młodzieży z wrocławskiego Przylądka Nadziei we Wrocławiu - Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Spędzoną one tegoroczne święta w szpitalu..."

W dziekanacie wydziału wystawiony jest kosz na prezenty, które potem zostaną dostarczone do Przylądka. Można je przynosić  codziennie od godz. 7 do 15 do środy 20 grudnia. Listę rekomendowanych prezentów można znaleźć na stronie Przylądka.

Szlachetna Paczka z LEM Wrocław Motorsport

Studenci zachęcają do włączenia się w akcję pomocy pani Alicji i jej mężowi Tomaszowi, którzy zmagają się z chorobą i są w trudnej sytuacji materialnej. Szczegóły w opisie na stronie Szlachetnej Paczki. Informacje o zbiórce na zakup potrzebnych sprzętów będą publikowane w wydarzeniu na Facebooku

Szlachetna Paczka na Wydziale Architektury

Samorząd Studencki Wydziału Architektury zachęca: „W tym roku pomagamy rodzinie pani Anny, która zmaga się z chorobą. Częste wizyty w szpitalu zmieniły życie jej oraz jej męża i synka. Nasze zaangażowanie może pomóc im na moment zapomnieć o trudnościach dnia codziennego i poczuć magię Świąt!”. Informacje na temat potrzebującej rodziny można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki.  Produkty (m.in. środki czystości i żywność) oraz pieniądze będą zbierane na wydziale do 14 grudnia. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku

Górnicza Krew V – Żyła Złota

Samorząd Studencki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zaprasza do udziału w barbórkowej akcji krwiodawstwa. - Tradycją jest, że co roku w dzień Świętej Barbary "wydobywamy" z was to, co najlepsze. Z tej okazji czekać będzie na Was krwiobus – zachęcają studenci i studentki z W6.

Akcja zaplanowana jest na 4 grudnia od 9 do 13 przy budynku L-2.

Jeżeli: jesteś w wieku 18-65 lat, czujesz się zdrowy/a, ważysz więcej niż 50 kg i pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, to zjedz lekki posiłek, zabierz ze sobą dokument tożsamości i dołącz do wydarzenia.

Krwiodawcy mogą liczyć na pyszne czekolady i drobny upominek. Szczegóły w wydarzeniu.

newsletter_2023_14.jpg

lucy