Studium Języków Obcych z akredytacją SERMO

Data: 02.06.2022 Kategoria: aktualności ogólne, studia

krasnal_plaskie.jpg

Studium Języków Obcych PWr uzyskało akredytację SERMO z oceną wyróżniającą, która jest potwierdzeniem wysokiej jakość nauczania języków obcych na naszej uczelni. Studium jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, które uzyskało ten certyfikat.

sermo.jpgDziałające od 2006 r. Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych (SERMO) zrzesza kadrę kierowniczą ośrodków zajmujących się nauczaniem języków obcych. Priorytetem organizacji jest podnoszenie jakości nauczania języków obcych oraz wdrażanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Akredytacja SERMO to system jednolitej oceny jakości kształcenia w akademickich ośrodkach językowych opartym na przyjętych przez stowarzyszenie kryteriach i standardach projakościowych. Mogą się o nią ubiegać akademickie ośrodki językowe zainteresowane uzyskaniem potwierdzenia jakości oferowanych przez siebie usług edukacyjnych.

Warunkiem uzyskania akredytacji jest spełnienie kryteriów i standardów jakości kształcenia językowego, a jej uzyskanie ma stanowić gwarancję osiągnięcia wysokiej jakości procesu nauczania języków obcych w szkołach wyższych w Polsce oraz jej stałego doskonalenia.

Warto dodać, że akredytacja SERMO wprowadza również niektóre rozwiązania w zakresie oceny jakości kształcenia i zasady działania stosowane przez Państwową Komisję Akredytacyjną oraz inne środowiskowe komisje akredytacyjne, np. KAUT.

SJO PWr jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, który poddał się akredytacji. Jej przyznanie oznacza, że studium zapewnia studentom korzystanie z wysokiej jakości kształcenia językowego, możliwość otrzymania certyfikatu językowego ACERT SERMO potwierdzającego kompetencje językowe i uznawanego w wielu szkołach wyższych w Polsce i w UE, a także zwiększenie szansy studiowania na uczelniach zagranicznych oraz zatrudnienia na rynku krajowym i międzynarodowym.

Akredytacja została wydana na cztery lata. Więcej informacji na stronie studium.