Studentka PWr ekspertką PKA

Data: 04.11.2022 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wiktoria Weichbrodt, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego PWr, została wybrana ekspertką Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Jest jedyną przedstawicielką studentów naszej uczelni w tym gremium.

wiktoria_weichbrodt_pwr.jpgWiktoria Weichbrodt ukończyła mechatronikę na Wydziale Elektroniki, Fotoniki  i Mikrosystemów, a obecnie studiuje na drugim stopniu studiów na kierunku elektronika i telekomunikacja (specjalność mikrosystemy).

Należy do dwóch kół naukowych M3 oraz PWr Solar Boat Team. Ponadto reprezentuje społeczność studentów w Radzie Jakości Kształcenia oraz Radzie Centrum Doskonałości Dydaktycznej.

Jakość kształcenia na naszej uczelni jest dla mnie szczególnie ważnym tematem, dlatego staram się ciągle w tym zakresie rozwijać – mówi Wiktoria Weichbrodt, która jako wiceprzewodnicząca zarządu parlamentu studentów ds. dydaktyki i praw studenta od dwóch lat zajmuje się tą tematyką na PWr.

Aby zostać ekspertką PKA Wiktoria przeszła czteroetapową rekrutację. Od teraz, jako jedyna przedstawicielka studentów PWr należy do specjalnego zespołu, który zajmuje się wydawaniem ocen programowych. Zanim jednak weźmie udział w pierwszej samodzielnej ocenie, czeka ją wizytacja w charakterze obserwatora pod opieką doświadczonego eksperta.

Polska Komisja Akredytacyjna to niezależna instytucja działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Zajmuje się m.in. dokonywaniem ocen programowych kierunków studiów oraz opiniowaniem wniosków uczelni o zgodę ministra edukacji i nauki na utworzenie nowych kierunków studiów.