Studenci i doktoranci PWr odebrali Nagrody Santander 2024

Data: 24.06.2024 Kategoria: aktualności ogólne

santander034.jpg

80 studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej otrzymało w poniedziałek Nagrody Santander. Wyróżniono osoby, które aktywnie angażują się zarówno w działalność na rzecz uczelni, jak i prężnie działają poza nią.

Nowe możliwości

W programie Santander Bank Polska wspierany jest rozwój naukowy i społeczny, a także doceniane zaangażowanie i aktywność studentów oraz doktorantów Politechniki Wrocławskiej. Podczas uroczystości w auli naszej uczelni przyznano 80 nagród, każda o wartości 1 500 zł. Laureaci musieli się wykazać aktywnością naukową i osiągnięciami akademickimi (świetne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, sportowe, a także zaangażowanie społeczne i działalność na rzecz uczelni).

– W imieniu władz uczelni przede wszystkim dziękuję naszemu partnerowi. Z Santander Bank Polska łączy nas wiele lat bliskiej i dobrej współpracy. Wspólnie organizujemy wiele wydarzeń, zwłaszcza dla studentów i zawsze są to trafione inicjatywy. Więc to sprawdzony partner – mówi dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich. – A dzisiejsze stypendia są kwintesencją naszego współdziałania oraz podsumowanie ciężkiej pracy was, studentów i doktorantów politechniki. Pokazaliśmy ogromne zaangażowanie, a wasz projekty były niesamowite. Jako jury mieliśmy ogromny, pozytywny ból głowy, by wybrać zwycięzców.

santander015.jpg

W gronie laureatów mamy 15 studentek i studentów I roku, 49 ze starszych roczników, a także 16 osób ze Szkoły Doktorskiej.

– Ja również dziękuję fundatorowi nagrody. Dziękuję głównie za to, że Santander Bank Polska ujął w konkursie doktorantów, którzy stanowią przecież trochę mniejszy liczbowo, ale ważny jakościowo element akademicki – podkreślał prof. Krzysztof Walkowiak, dziekan Szkoły Doktorskiej. – A wszystkich laureatów, którzy jeszcze studiują, zapraszam do Szkoły Doktorskiej. Jeżeli chcecie kontynuować przygodę z uczelnią, to zapraszamy do nas, czekamy na was!

Współpraca Politechniki Wrocławskiej i Santander Bank Polska to część szerszej inicjatywy, która wspiera edukację i rozwój społeczeństwa. Nagroda Santander dla studentów i doktorantów PWr to kolejny krok w kierunku budowania lepszej przyszłości, gdzie wiedza, innowacje i współpraca odgrywają kluczową rolę.

– Ogromnie się cieszę, że znajdują się dziś tutaj pośród tylu aktywnych i zaangażowanych w rozwój swojej uczelni młodych ludzi. W tej edycji konkursu mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, więc mogę powiedzieć, że teraz są z nami najlepsi z najlepszych – mówiła Monika Bejma-Giglewicz z Santander Bank Polska. – Jestem też pełna entuzjazmu co do kolejnych wspólnych inicjatyw i programów, które będziemy realizować, zarówno ze studentami, jak i pracownikami Politechniki Wrocławskiej.

Więcej o inicjatywach i programach Santander Bank Polska oraz możliwościach z nich korzystania
na platformie Santander Open Academy

Santander wspiera w rozwoju

Od 27 lat Grupa Santander wspiera społeczeństwo w budowaniu lepszej przyszłości. W 1996 roku Grupa Santander uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, wejście na rynek pracy i przedsiębiorczość. Dzięki temu wsparcie uzyskało już ponad 1 500 000 osób i firm. Firma zainwestowała w ten cel ponad 2,3 mld euro. Grupa współpracuje z ponad 1200 uczelniami w 26 krajach.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg