Starania o organizację Big Science Business Forum z poparciem MNiSW

Data: 16.10.2020 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca z przemysłem

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzieliło poparcia PWr i Wrocławskiemu Parkowi Technologicznemu w staraniach o organizację konferencji Big Science Business Forum w 2023 r.

01_list_intencyjny_big_science.jpgBig Science Business Forum to jedyna międzynarodowa konferencja dedykowana rynkowi Big Science, który tworzy się wokół ośrodków tzw. „Wielkiej Nauki” największych instytucji badawczo-naukowych takich jak CERN, ESA, ESO, ITER, ESS, XFEL czy EMBL.

O organizację tego wydarzenia we Wrocławiu w 2023 r. nasza uczelnia stara się wspólnie z Wrocławskim Parkiem Technologicznym. W piątek, 16 października, na PWr list poparcia w tej sprawie – podpisany przez Wojciecha Murdzka, ministra nauki i szkolnictwa wyższego – na ręce rektora prof. Arkadiusza Wójsa złożył Piotr Bober, szef gabinetu politycznego ministra.

– Polska posiada potencjał do organizacji konferencji Big Science Business Forum 2023 zarówno pod kątem zaplecza logistycznego, jak również know-how niezbędnego do jej organizacji. Środowisko naukowe i biznesowe jest gotowe do organizacji tego wydarzenia, prestiżowego z punktu wpierania rozwoju współpracy biznesu i nauki, szczególnie transferu wiedzy i know-how – czytamy w liście ministra nauki.

W pierwszej edycji tego wydarzenia, która odbyła się w 2018 r w Kopenhadze, wzięło udział blisko tysiąc osób z 29 krajów. Kolejna konferencja odbędzie się w 2021 roku w Granadzie.

– Popieramy Wrocławski Park Technologiczny oraz Politechnikę Wrocławską w staraniach o rolę organizatora Big Science Business Forum 2023 i zapewniamy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie wspierać proces organizacji konferencji w Polsce na wszelkie możliwe sposoby – napisano w dokumencie.

newsletter-promo.png

mic