Spotkanie polskich członków Academia Europaea

Data: 11.12.2023 Kategoria: współpraca międzynarodowa

ae_2023.jpg

Wrocławski Hub Academia Europaea gościł lokalnych członków organizacji na corocznym spotkaniu świątecznym. Na Politechnice Wrocławskiej pojawiło się w sumie ponad 20 osób.

Gospodarzem wydarzenia był prof. Arkadiusz Wójs, dyrektor Akademickiego Wrocławskiego Centrum Academia Europaea. W jego trakcie osoby, które dołączyły do Academii w bieżącym roku, zaprezentowały swój dorobek i pole zainteresowań naukowych. W tym gronie znalazła się prof. Joanna Rymaszewska z Wydziału Medycznego PWr, a także prof. Jacek Błażewicz (Politechnika Poznańska), prof. Marek Sanak oraz prof. Anetta Undas (oboje Uniwersytet Jagielloński).

W sumie do Academia Europaea należy sześć osób z naszej uczelni, oprócz prof. Rymaszewskiej są to: prof. Arkadiusz Wójs (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), prof. Katarzyna Chojnacka i prof. Tadeusz Luty (oboje z Wydziału Chemicznego), prof. Cezary Madryas (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) oraz prof. Rafał Weron (Wydział Zarządzania).