Rekrutujemy zgodnie z planem, czekamy na wszystkich chętnych

Data: 22.04.2020 Kategoria: rekrutacja, studia

Rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej wystartuje zgodnie z planem. Od piątku, 15 maja, zapraszamy kandydatów do rejestracji w naszym systemie. Pozostałe daty w terminarzu rekrutacyjnym zostaną ustalone, gdy poznamy terminy egzaminów maturalnych.

anetta_stypulkowska_pwr.jpg– W naszej ofercie pojawią się m.in. nowe kierunki, które będą związane z kosmosem i odnawialnymi źródłami energii – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej. – Szczegóły ogłosimy niebawem, podobnie jak pełną listę dostępnych w przyszłym roku akademickim kierunków studiów oraz dokładną liczbę przygotowanych miejsc.

A co można będzie można zrobić w naszym systemie od 15 maja? – Przede wszystkim na spokojnie założyć sobie konto na stronie jsos.pwr.edu.pl, potem wybrać kierunek, na którym chce się studiować, uzupełnić wszelkie dane i... czekać na wyniki matur – wyjaśnia Anetta Stypułkowska. – I pamiętajcie drodzy maturzyści, że naprawdę nie macie powodów do obaw – poczekamy na was.

Wszystkie informacje o ofercie Politechniki Wrocławskiej można znaleźć na stronie: rekrutacja.pwr.edu.pl. Szczegółowy terminarz letniego naboru pojawi się wówczas, gdy poznamy tegoroczny kalendarz maturalny.

Dział Rekrutacji czeka na pytania kandydatów - zdalnie

rekrutacja_2020.jpgW tym roku zaprezentowanie pełnej oferty nauczania jest utrudnione, ale przecież nie niemożliwe. Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej cały czas pracuje i jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania pojedynczych osób, klas czy szkół, a nawet się spotkać, oczywiście online. Jeśli zatem ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o kierunkach, kryteriach naboru i wielu innych kwestiach – nie ma problemu. Połączymy się z online.

– Możemy przeprowadzić dla zainteresowanej klasy czy grupy spotkanie w formie zdalnej – wyjaśnia Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji PWr. – Wystarczy, że dacie nam znać mailowo, że chcecie, by to wasza klasa zasiadła w naszym w wirtualnym pokoju, a my się wszystkim zajmiemy. Piszcie do nas na adres rekrutacja@pwr.edu.pl.

newsletter-promo.png

Informatyka, informatyka… czyli jak było rok temu?

W 2019 roku najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka stosowana w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania – tu o jedno z piętnastu miejsc starało się ponad 17 chętnych. O to, by dostać się na informatykę stosowaną w języku polskim walczyło prawie dziewięciu kandydatów na jedno miejsce.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka algorytmiczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (siedem osób na jedno miejsce), a także automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki (pięć osób na jedno miejsce), mechanika i budowa maszyn w języku angielskim na Wydziale Mechanicznym (ponad cztery osoby na miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (cztery osoby na jedno miejsce).