Rekordowy wynik Nocnego Listowania

Data: 10.02.2022 Kategoria: działania społeczne

Zdjęcie ilustracyjne

Blisko 44 tys. zł zebraliśmy w ramach piątej edycji Nocnego Listowania. Akcja odbyła się pod hasłem „Napisz coś dobrego”. Pieniądze zostaną przekazane na stypendia dla naszych studentów z niepełnosprawnością.

Nocne Listowanie to projekt, który pozwala na dodatkowe wsparcie studentów z niepełnosprawnościami i nagrodzenie ich za wysokie wyniki w nauce, a także aktywność na różnych polach – naukowym, sportowym i społecznym.

Listopadowa edycja została przeprowadzona w pełni zdalnie i wzięło w niej udział ponad 135 osób, w tym dotychczasowi stypendyści programu. Uczestnicy napisali blisko 500 listów, a rekordzistka – aż 40. Koordynowaniem akcji zajął się zespół wolontariuszy – studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej.

– Ostatecznie udało nam się zebrać rekordowe 43 630 zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo zebrane środki będą stanowiły znaczny wkład we wsparcie funduszu stypendialnego – mówi Kamil Nawirski, opiekun akcji. – Dziękujemy również wszystkim piszącym listy, którzy udowodnili, że hasło #razemPWr jest jak najbardziej aktualne. Chociaż z powodu pandemii nie mogliśmy się spotkać, to jednak dalej chcemy wspólnie pomagać – dodaje.

Tylko w 2021 r. dzięki licytacjom przeprowadzonym w trakcie Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz wpłatom darczyńców dzięki listom napisanym w wyniku zeszłorocznego Nocnego Listowania, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Wrocławskiej ufundowało stypendia na kwotę ponad 263 tys. zł.  Jaka kwota wpłynie tym razem? Przekonamy się pod koniec lutego.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 330 osób z niepełnosprawnościami, w tym 65 osób, które właśnie rozpoczęły naukę. Studenci ci szczególnie chętnie wybierają Wydział Informatyki i Telekomunikacji (51 osób), Wydział Mechaniczny (50 osób) i Wydział Chemiczny (48 osób).

Akcja „Nocne Listowanie” związana była m.in. z przypadającym w grudniu Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr i Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia.

mic