Ranking „Złota Setka Dolnośląskiego”: nagroda specjalna dla PWr

Gala konkursu - zdjęcie

Politechnika Wrocławska otrzymała nagrodę specjalną kapituły konkursu „Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Dolnośląskiego 2022” jako uczelnia, dzięki której współpraca nauki i biznesu przyczynia się do rozwoju regionu.

„Złota setka” to zestawienie oparte na ogólnodostępnych danych ekonomicznych zawartych w sprawozdaniach finansowych za rok 2022. W rankingu doceniane są firmy, które osiągnęły najlepsze wyniki w tym obszarze oraz są przykładem dobrego zarządzania i posiadają wysoką kulturę organizacyjną. Według twórców konkursu ma on być ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych naszego regionu.

Gala konkursu - zdjęcieWśród nagrodzonych firm znalazły się m.in. LG, KGHM, Mercedes, Volvo, PCC Rokita czy Toyota Motor Poland. – Nagroda specjalna cieszy i potwierdza, że nasi naukowcy w ogromnym stopniu przyczyniają się do wzmacniania pozycji Dolnego Śląska – komentuje prof. Arkadiusz Wójs. – Mam tu na myśli rozwój zarówno technologiczny, jak i ekonomiczny. To pokazuje naszą mocną pozycję na biznesowej mapie Dolnego Śląska. Cieszy też docenienie nas jako sprawnie zarządzanej organizacji.

Laudację o PWr wygłosił kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC Marek Woron. – Od lat i z bliska przyglądam się rozwojowi tej uczelni. Nie tylko doskonale kształci, ale też reaguje na potrzeby rynku i przygotowuje swoich studentów do płynnego wejścia na rynek pracy. Dba również o historię i tkankę miejską, czego dowodem jest chociażby niedawne odrestaurowanie budynku, w którym kształcą się przyszli medycy – mówił.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i pewne zobowiązanie – mówił podczas wtorkowej gali dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej, odbierając nagrodę w imieniu uczelni. – Mamy świadomość, że odpowiedzialnością PWr jest nie tylko dostarczanie wykwalifikowanych kadr na rynek pracy, lecz także kształtowanie liderów, którzy tworzą elitę gospodarczą regionu.

Wyboru dokonała jedenastoosobowa kapituła, pod przewodnictwem Renaty Pękaly, prezeski Makroregionu Zachód PPG. W skład kapituły weszli też m.in. przedstawiciele Loży Dolnośląskiej BCC, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Agencji Rozwoju Przemysłu. Konkurs był organizowany przez Gazetę Wrocławską. Partnerem głównym rankingu jest Bank Polski PKO, a partnerem merytorycznym firma Dun&Bradstreet Sp. z o.o.

newsletter_2023_14.jpg