PWr w The Center for World University Ranking (CWUR)

Data: 12.05.2024 Kategoria: rankingi

kampus_slider.jpg

W tegorocznym zestawieniu The Center for World University Ranking (CWUR) ujęto dwa tysiące najlepszych szkół wyższych z całego świata. W gronie TOP 5 % najwyżej sklasyfikowanych uczelni znalazła się Politechniki Wrocławskiej.

CWUR to najobszerniejsze tego typu zestawienie na świecie. Ranking 2024/25 objął tradycyjnie 2 000 najlepszych uczelni świata. Wybrano je spośród łącznej liczby 20 966 uniwersytetów. Ich pozycje są zależne od siedmiu wskaźników pogrupowanych w cztery grupy tematyczne.

Oceniana jest jakość kształcenia studentów w oparciu o sukcesy absolwentów oraz to, jak ci ostatni radzą sobie na rynku pracy, prestiż kadry naukowej wynikający z jej osiągnięć, publikacje w czołowych czasopismach naukowych oraz cytowalność.

W zestawieniu CWUR 2024/25 Politechnika Wrocławska została sklasyfikowana na 1 042 pozycji w świecie i 392 w Europie. Zajmujemy też trzynaste miejsce wśród polskich uczelni i jednostek badawczych.

Nasza uczelnia znalazła się na 947 lokacie jeśli chodzi o stopień zatrudniania naszych absolwentów w największych światowych firmach oraz zajęła 997 pozycję pod kątem prowadzonych badań i publikacji.

The Center for World University Rankings (CWUR) jest wiodącą organizacją doradczą zapewniającą doradztwo strategiczne i usługi konsultingowe dla rządów i uniwersytetów. Od 2012 r. CWUR publikuje globalny ranking uniwersytetów, który ocenia: jakość kształcenia, zatrudnienie absolwentów, wyniki badań i cytowania, bez polegania na ankietach i danych zebranych przez uniwersytety.