PWr w gronie 5% najlepszych uczelni świata

Data: 26.04.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

Zdjęcie ilustracyjne

Poznaliśmy wyniki najnowszego zestawienia The Center for World University Ranking (CWUR). W edycji 2022/2023 ujęto dwa tysiące najlepszych szkół wyższych z całego świata.

Center for World University Rankings to najobszerniejsze tego typu zestawienie na świecie. Obecny ranking objął listę 2000 najlepszych uczelni spośród łącznej liczby 19 788 uniwersytetów. Ich pozycje są zależne od siedmiu wskaźników pogrupowanych w cztery grupy tematyczne.

Oceniana jest jakość kształcenia studentów, w oparciu o sukcesy absolwentów oraz to, jak ci ostatni radzą sobie na rynku pracy, prestiż kadry naukowej, wynikający z jej osiągnięć, publikacje w czołowych czasopismach naukowych oraz cytowalność.

W najnowszym zestawieniu CWUR Politechnika Wrocławska globalnie została sklasyfikowana na 999 pozycji w świecie i 378 w Europie. Zajmuje też jedenaste miejsce wśród polskich uczelni i jednostek badawczych. Nasza uczelnia znalazła się na 901 lokacie, jeśli chodzi o stopień zatrudniania naszych absolwentów w największych światowych firmach oraz zajęła 957 pozycję pod kątem prowadzonych badań i publikacji.

Cały ranking dostępny jest tutaj.

The Center for World University Rankings (CWUR) jest wiodącą organizacją doradczą zapewniającą doradztwo strategiczne i usługi konsultingowe dla rządów i uniwersytetów. Od 2012 r. CWUR publikuje globalny ranking uniwersytetów, który ocenia: jakość kształcenia, zatrudnienie absolwentów, wyniki badań i cytowania, bez polegania na ankietach i danych zebranych przez uniwersytety.