PWR Racing Team wyruszył na zawody w USA. Studenci wystartują w Formula SAE Michigan

Data: 12.05.2023 Kategoria: aktywność studencka, Wydział Mechaniczny

Bolid RT11B

Jako jedyna drużyna z Polski i jedyny reprezentant Europy PWR Racing Team zmierzy się z ponad 120 zespołami z całego świata na najbardziej prestiżowych zawodach Formuły Student. Do USA nasi studenci wyjechali z swoim zmodyfikowanym bolidem –  RT11B – ostatnim spalinowym.

Formula SAE Michigan 2023 to najstarsza i najbardziej prestiżowa edycja serii zawodów Formuła Student. Sponsorują ją takie firmy jak Tesla, SpaceX czy Ford, a  w rywalizacji uczestniczy aż 120 najlepszych akademickich drużyn z całego świata z bolidami spalinowymi.

Zespół PWR Racing Team na lotniskuStudenci Politechniki Wrocławskiej wystartują w niej z RT11B, swoim ostatnim bolidem spalinowym, w którym wprowadzili w ostatnich miesiącach wiele modyfikacji. Zwiększyli w nim wydajność chłodzenia, poprawili parametry silnika, udoskonalili pakiet aerodynamiczny oraz przeprowadzili walidację i optymalizację jego konstrukcji.

Z RT11 – jeszcze przed zmianami – studenci w 2021 r. zdobyli aż osiem miejsc na podium w pięciu edycjach zawodów Formuły Student. Zwyciężyli nim w jednej z konkurencji dynamicznych i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w Czechach.

W USA PWR Racing Team wystartuje w tzw. konkurencjach statycznych (m.in. prezentacje na temat konstrukcji bolidu) i dynamicznych (m.in. testy przyspieszenia czy tzw. wyścig wytrzymałościowy na 22 km). Eliminacje do zadania Business Presentantion zostały rozgrywane kilka tygodni przed zawodami i pozwoliły naszym studentom zakwalifikować się do finału. Zaplanowano go na torze Michigan International Speedway. Rywalizacja zacznie się 17 maja, a zwycięzców poznamy 20 maja.

newsletter_2023_14.jpg

O PWR Racing Team

Kierowca PWR Racing TeamTo studencki zespół wyścigowy z Politechniki Wrocławskiej i koło naukowe – jedno ze strategicznych na naszej uczelni. Od ponad dekady każdego roku samodzielnie projektuje i buduje bolidy klasy Formuła Student, z którymi bierze udział w międzynarodowych zawodach odbywających się na czołowych torach wyścigowych w Europie i na świecie (m.in. na obiektach znanych z serii F1 – Hungaroring, Hockenheimring czy Silverstone).

Studenci na swoim koncie mają już 12 zbudowanych bolidów – 11 spalinowych i jeden elektryczny z systemami jazdy autonomicznej. Aktualnie pracują nad trzynastym bolidem – także elektrycznym i autonomicznym.

lucy