PWr i Betard podpisały list intencyjny w sprawie współpracy

Prowadzenie wspólnych badań i projektów naukowych, opracowanie publikacji oraz organizację studenckich praktyk zakłada porozumienie podpisane przez Politechnikę Wrocławską i firmę Betard.

Podpisanie listu intencyjnego - zdjęcieList intencyjny ze strony uczelni sygnowali: prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy, dr hab. inż. Danuta Bryja, prof. uczelni, dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz prof. Krzysztof Schabowicz, kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego. Ze strony firmy dokument parafowali: Artur Dziechciński, prezes zarządu i Mateusz Moczko, manager ds. inwestycji.

Porozumienie zakłada m.in. prowadzenie wspólnych, międzylaboratoryjnych badań naukowych i aplikacyjnych dotyczących analizy struktury oraz zastosowania materiałów budowlanych, opracowywanie wspólnych publikacji w zakresie krajowym i międzynarodowym, przygotowywanie projektów badawczych i pozyskiwanie środków na ich prowadzenie oraz organizację studenckich praktyk zawodowych w firmie Betard.

– Obecnie Katedra Budownictwa Ogólnego we współpracy z firmą Betard prowadzi trzy doktoraty, w tym jeden wdrożeniowy. Organizowane są też wycieczki techniczne i praktyki zawodowe dla studentów – mówi prof. Krzysztof Schabowicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. – Firma Betard czynnie uczestniczy także w projekcie BIM Wro realizując tym samym założenia współpracy uczelni naukowej z podmiotem gospodarczym i wdrażania rozwiązań naukowych do gospodarki – dodaje.

***

Firma Betard od 1990 roku specjalizuje się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych.  Przedsiębiorstwo produkuje materiały budowlane z betonu, w tym prefabrykaty nietypowe, wykonywane na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

Obecnie firma ma sześć zakładów produkcyjnych, ponad 30 linii technologicznych i zatrudnia ponad 900 pracowników.

Link do newstettera

mic