Gramy z WOŚP! Zapraszamy na nasze aukcje

Data: 23.01.2022 Kategoria: działania społeczne

Zdjęcie ilustracyjne

Szachy z rektorem, dziecięca bluza PWr, prowadzenie audycji w Radiu Luz, a może sterowanie podwodnym dronem, przejażdżka elektrycznym motocyklem, łodzią wioślarską, bolidem lub szybowcem? Każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy na nasze aukcje w ramach 30. Finału WOŚP.

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia. W tym roku pieniądze będą zbierane pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który pozwoli podwyższyć standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN  i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

Atrakcje dla duszy, ciała i umysłu

Do zbiórki tradycyjnie włącza się społeczność PWr. Oto przegląd naszych propozycji:

Dla wszystkich fanów szachów mamy nie lada gratkę - można wylicytować pojedynek z samym rektorem PWr i wielkim fanem tej królewskiej gry, prof. Arkadiuszem Wójsem. To niepowtarzalna okazja, by sprawdzić, czy istnieje gambit rektorski.

Charakterystyczne bordowe bluzy Politechniki wciąż rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ale Fundacja Manus ofiarowała na aukcję coś naprawdę unikalnego, czego nie można nabyć w żadnym sklepie. Coś, na co czekało wiele osób związanych z naszą uczelnią, idealny prezent dla dziecka, a może wnuka? Oto jedyna w swoim rodzaju bluza PWr w dziecięcym rozmiarze 92.

Jeśli ktoś interesuje się pojazdami elektrycznymi, to polecamy aukcję Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Nasi studenci oferują możliwość przejechania się Trajką, czyli elektrycznym pojazdem trzykołowym, przeznaczonym do driftu. Jego prędkość maksymalna to aż 50km/h - emocje i dobra zabawa gwarantowane. Ponadto zwycięzca tej aukcji odwiedzi również miejsce, w którym powstają wszystkie elektryczne konstrukcje PiRMu, czyli ich warsztat. Studenci opowiedzą i pokażą, jak przebiega proces tworzenia projektów, w tym zaawansowanych motocykli elektrycznych.

Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny, PWR Racing Team proponuje trening z kierowcami wyścigowymi ze swojego zespołu. Odbędzie się on w największym w Polsce centrum symulatorów Apex One w Sky Tower. W pakiecie także oryginalna koszulka zespołu, kalendarz na rok 2022 i wizyta w warsztacie, w którym powstaje właśnie pierwszy elektryczny bolid PWR Racing Team.

Pewnie mało kto widział kiedyś autonomicznego drona podwodnego. Koło Naukowe Automatyki i Robotyki Robocik oferuje możliwość sterowania takim robotem za pomocą pada. Nasi studenci już od kilku lat zajmują się tego typu pojazdami i na aukcję na rzecz WOŚP przekazali dwuosobowe zaproszenie na otwarte testy swojego drona. Obejmuje ono nie tylko możliwość zdalnego sterowania pojazdem, ale też zrobienia sobie z nim zdjęcia pod wodą i pakiet gadżetów związanych z ich projektami.

A może spojrzeć na świat z dystansem? Z lotu ptaka? Taką namiastkę oferuje Akademicki Klub Lotniczy PWr, który zwycięzcę licytacji zaprosi na lot szybowcem z wykwalifikowanym i certyfikowanym instruktorem. A wszystko w ramach XV Akademickich Mistrzostw Polski Na Celność Lądowania.

Chcesz choć przez chwilę być częścią zwycięskiej ósemki PWr? Powiosłować z trenerem Pawłem Rańdą, wicemistrzem olimpijskim z Pekinu? Przekonać się, jak szybko płynie łódź wioślarska? Weź udział w licytacji i wygraj voucher na wiosenny trening z męską lub żeńską osadą wioślarską Politechniki Wrocławskiej na Bulwarze im. Stanisława Kulczyńskiego.

A dla tych, którzy są po prostu dumni z tego, że studiują lub pracują na PWr, przygotowaliśmy nietuzinkowy zestaw gadżetów z logo uczelni. Znajdziecie w nim: bambusowy stojak na telefon, butelkę na wodę, koc piknikowy, worek z bawełny organicznej, czerwoną czapkę z daszkiem, komin, kubek, narzędzię wielofunkcyjne, składany parasol, latarkę z uchwytem do roweru, termos lunch box oraz niezastąpione skarpetki.

Powyższe licytacje trwają do środy, 2 lutego, do godziny 12.

Zapraszamy także na aukcję Wydziału Mechanicznego, gdzie można wygrać indywidualny dzień otwarty z prodziekanem dr. Pawłem Krowickim. Co w programie? M.in. zwiedzanie laboratoriów, pokaz działania tomografu komputerowego, druk 3D oraz programowanie robotów przemysłowych.

Marzysz o karierze telewizyjnej? TV STYK ma dla Ciebie świetną propozycję. Zobacz, jak tworzy się materiały filmowe, na jakim sprzęcie i jak wygląda studio filmowe. Zwiedź STYKTOWER, czyli siedzibę najstarszej telewizji studenckiej w Polsce i nagraj swój własny program.

Natomiast studenci z PWr Solar Boat oferują udział w wodowaniu swojej łodzi solarnej. Zwycięzca licytacji będzie mógł m.in. własnoręcznie zamontować panele słoneczne i pływaki, pomoże zwodować jednostkę pływającą na Odrze i obejrzy jej testy.

Radio Luz dla WOŚP

Jak co roku do zbiórki i promowania akcji na rzecz WOŚP aktywnie włącza się Akademickie Radio Luz.

- W dniu finału na 91,6 FM o godzinie 16 wystartuje program specjalny – mówi Anna Geryn, redaktorka naczelna radia. – Nasi reporterzy będą relacjonować to, co dzieje się we Wrocławiu i zachęcać do udziału w licytacjach, które sami przygotowaliśmy.

Nie mogło tutaj zabraknąć cieszącej się zawsze ogromnym zainteresowaniem aukcji na współprowadzenie programu muzycznego Audiostarter z szefem programowym i muzycznym Radia Luz Szymonem Baczyńskim. Poza tym na wylicytowanie czeka płyta winylowa "For Joseph Riddle” zespołu "Sneaky Jesus", wraz z autografami muzyków. Album zajął trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych polskich płyt 2021 przygotowanym przez redakcję muzyczną Radia Luz. Jako trzeci przedmiot na aukcję została przekazana specjalna grafika przygotowana na płycie winylowej przez jedną z radiowych dziennikarek, Kamilę Chyziak z redakcji kultury.

Wszystkie aukcje Radia Luz ruszają w poniedziałek, 24 stycznia. Każda obejmuje także radiowe gadżety.