Przedstawiciele władz PWr na spotkaniu w Seulu

kings.jpg

Prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr oraz dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni, dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego wzięli udział w Forum Rektorów Szkół Wyższych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Republiki Korei w Seulu.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy profesora Kipung Yoo, prezesa Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS). Wzięli w nim udział rektorzy i pracownicy najważniejszych uniwersytetów z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaangażowanych w kształcenie pracowników przemysłu jądrowego. Polskę reprezentowały delegacje z czterech uczelni: Politechniki Wrocławskiej, a także Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Strona koreańska była reprezentowana przez przedstawicieli administracji państwowej oraz szkolnictwa wyższego i nauki, w tym  wiceministra ds. handlu, przemysłu i energii Cheon Youngghila.

Celem spotkania była wymiana informacji i wzmocnienie relacji między rektorami z krajów wyszehradzkich i ich koreańskimi odpowiednikami w zakresie kształcenia kadr na potrzeby rozwoju energetyki jądrowej.