Przedstawiciele ABB z wizytą na uczelni

Data: 06.05.2022 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca z przemysłem

abb_slide.jpg

Wsparcie studenckich projektów i rozszerzenie współpracy z naukowcami – to główne tematy spotkania władz Politechniki Wrocławskiej z przedstawicielami firmy ABB.

ABB to międzynarodowy koncern działający m.in. w takich branżach jak energetyka, automaty i robotyka. Zatrudnia 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. W Polsce firma działa od 30 lat realizując swoje projekty także we współpracy ze szkołami wyższymi.

W piątek naszą uczelnię odwiedziła delegacja firmy ABB z prezesem Tomaszem Wolanowski na czele, która spotkała się z władzami PWr. Omówiono m.in. kwestie rozszerzenia dotychczasowej współpracy badawczo-dydaktycznej oraz możliwość wsparcia studenckich projektów realizowanych przez koła naukowe.

W budynku C-13 przedstawiciele firmy mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się studenci działający w kołach naukowych: Pojazdów i Robotów Mobilnych, Robocik, KoNaR, OFF-ROAD, PWR Racing Team oraz Akademickim Klubie Lotniczym. W trakcie spotkania młodzi konstruktorzy prezentowali swoje projekty, opowiadali o startach w międzynarodowych zawodach i planach rozwoju.

Pod koniec kwietnia na PWr zainaugurowano „Projekt Edukacja” opracowany przez Wydział Elektryczny we współpracy z ABB. Jego celem jest m.in. przygotowanie przyszłych inżynierów do pracy w cyfrowym, przemysłowym środowisku. Projekt zakłada m.in. stworzenie nowych programów szkoleń i kursów w oparciu o innowacyjne metody nauczania.