Prof. Cezary Madryas w Academia Europaea

Data: 18.12.2018 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rektor Politechniki Wrocławskiej profesor Cezary Madryas został przyjęty do Academia Europaea - prestiżowej, międzynarodowej organizacji zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin

prof_cezary_madryas.jpgAkademia, która ma siedzibę w Londynie, istnieje od 1988 roku. Jej członkami jest prawie 4000 wybitnych specjalistów z medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. W tym gronie znajduje się też ponad 70 laureatów Nagrody Nobla.

Działa na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, a także wspiera interdyscyplinarne podejście do nauki. Podzielona jest na 20 sekcji w czterech grupach przedmiotowych - nauki humanistyczne, społeczne i pokrewne, ścisłe, biologiczne.

Prof. Cezary Madryas został wybrany do liczącej 400 członków (w tym 15 z Polski) sekcji Physics and Engineering z nominacji prof. Adriana Bejana z Duke University oraz prof. Keitha Moffatta z University of Cambridge.

Academia Europaea ma przedstawicielstwa m.in. w Barcelonie, Wrocławiu i Graz. Dyrektorem naukowym "Wrocław Knowledge Hub" jest prof. Arkadiusz Wójs, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.