Ponad 50 tysięcy złotych na stypendia. Dzięki akcji pisania listów

Data: 22.04.2024 Kategoria: działania społeczne, życie uczelni

nocne3-1.jpg

Poznaliśmy właśnie efekty zeszłorocznej akcji „Nocne Listowanie”. Dzięki zaangażowaniu społeczności PWr oraz przyjaciół naszej uczelni na fundusz stypendialny dla studentów i studentek z niepełnosprawnościami trafiło rekordowe prawie 52 tysiące złotych.

Wydarzenie uroczyście zainaugurowano podczas światowego Dnia Życzliwości (22 listopada). Przez cztery dni trwania akcji uczestnicy mogli pisać listy z prośbą o wsparcie naszego funduszu stypendialnego dla studentów i studentek z niepełnosprawnościami. W sumie 350 osób przygotowało rekordowe 1 100 listów, a ich efektem jest zebranie 51 250 zł, co pozwoli ufundować dodatkowe stypendia.

Dziękujemy organizatorom za ich zaangażowanie (Stowarzyszenie Absolwentów PWr, Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami PWr, Telewizja Studencka Styk, Radio Luz, Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej, Students for Students, miasto Wroclaw) za zaangażowanie w organizację Nocnego Listowania na PWr 2023. oraz darczyńcom za wszystkie wpłaty!

W inauguracji, którą zorganizowano w budynku H-14, udział wzięło prawie 200 osób, w tym rektor prof. Arkadiusz Wójs, dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich oraz dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Nie zabrakło gości z zewnątrz, na uczelni pojawił się Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, dr Jacek Ossowski sekretarz rady ds. szkolnictwa wyższego i nauki przy prezydencie Wrocławia, radny Rady Miejskiej oraz Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP w latach 2005-2023.

Gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Grella członek kadry narodowej w siatkówce na siedząco, Bożydar Abadżijew, trener kadry Polski i Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start Wrocław w siatkówce na siedząco oraz wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski, autor grafiki „Nocnego Listowania”. Imprezie towarzyszył koncert zespołu Acoustic Duo w składzie Joanna Gruszecka, Mateusz Sobala.

„Nocne Listowanie” to wydarzenie, które polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla osób z niepełnosprawnościami, które uczą się na Politechnice Wrocławskiej. Maraton pisania listów organizowany jest na PWr od 2017 roku. W tym czasie uczestnicy napisali w sumie ponad 2 500 listów, dzięki którym udało się uzyskać od firm-darczyńców kwotę ponad 160 000 zł.