1,5 miliona złotych dla najlepszych studentów z PWr

Dziesięć projektów przygotowanych przez studentów z Politechniki Wrocławskiej otrzymało dofinansowanie w ramach ministerialnego programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0”. Na realizację swoich planów, badań i wyjazdów na międzynarodowe zawody otrzymają oni blisko 2 mln zł.

akl_croatia2.jpgOrganizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego program ma na celu wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Dzięki przyznanym środkom będą oni mogli zrealizować projekty badawcze oraz uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, szkoleniach i konferencjach. Pieniądze mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z organizacją imprez i wyjazdów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 167 projektów, z których eksperci wybrali 117 propozycji na łączną kwotę ponad 16 mln zł. Wśród laureatów konkursu znaleźli się także studenci zrzeszeni w siedmiu kołach naukowych i organizacjach Politechniki Wrocławskiej oraz dwa projekty indywidualne.

Największe dofinansowanie otrzymali studenci z grupy PWr Solar Boat Team, którzy pracują nad jednosobową łodzią wyposażoną w panele fotowoltaiczne i hydroskrzydła.

Pełna lista laureatów z PWr:

• PWr Solar Boat Team – „Udział członków projektu w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych w Stanach Zjednoczonych oraz Holandii”, kwota dofinansowania – 315 346,51 zł;
  • Akademicki Klub Lotniczy PWr – „Wyjazdy na cykl światowych konkursów w dziedzinie bezzałogowych i autonomicznych statków powietrznych”, kwota dofinansowania – 270 000 zł;
  • Koło Naukowe Off-Road – „Cykl wyjazdów członków Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road na międzynarodowe zawody oraz konferencję”, kwota dofinansowania – 263 970 zł;
  • PWr Racing Team – „Wzmocnienie potencjału naukowego studentów oraz umiejętności praktycznych poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach oraz zawodach Formula SAE Michigan”, kwota dofinansowania – 260 000 zł;
  • Koło Naukowe Robocik – prace na autonomicznym robotem podwodnym oraz udział w międzynarodowych zawodach, kwota dofinansowania – 250 000 zł;
  • Koło Naukowe KoNaR – „Prezentacja innowacyjnych konstrukcji Koła Naukowego Robotyków „KoNaR” na międzynarodowych zawodach robotycznych, konferencjach oraz targach”, kwota dofinansowania -  230 400 zł;

budowa_lodzi_solarnej_fot_piotr_fratczak_1.jpg

• Koło Naukowe PWr In Space – „Podniesienie poziomu kompetencji członków Koła Naukowego PWr In Space poprzez udział w międzynarodowych zawodach Spaceport America Cup 2020”, kwota dofinansowania - 149 451,75 zł;
  • Grupa Innspace – „Udział członków grupy WUST w międzynarodowych konkursach związanych z inżynierią kosmiczną”, kwota dofinansowania – 91 406,45 zł;
  • Kamil Krzywiński (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) – „Utylizacja odpadów betonowych z rozbiórki w posadzkach przemysłowych”, kwota dofinansowania – 19 880, 44 zł;
  • Małgorzata Marzec (Wydział Informatyki i Zarządzania) – „Rehabilitacja po udarze mózgu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i algorytmu lokalizacji”, kwota dofinansowania  – 16 139, 55 zł.

newsletter-promo.png

Projekt „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” to kontynuacja serii „Najlepsi z najlepszych!” i „Najlepsi z najlepszych! 2.0.”, „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” oraz programu „Generacja Przyszłości”. Pieniądze na stypendia pochodzą ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

mic