Politechnika Wrocławska w rankingu Times Higher Education 2023

Data: 12.10.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

Logo rankingu - grafika

Poznaliśmy wyniki międzynarodowego rankingu szkół wyższych Times Higher Education World University Ranking 2023. Nasza uczelnia została sklasyfikowana w przedziale miejsc 1500+.

Ranking publikowany jest przez THE World Universities Insights, firmę wyspecjalizowaną w usługach marketingowych na rzecz instytucji szkolnictwa wyższego w różnych krajach. Dane gromadzone są na podstawie ankiet naukowców oraz danych dostarczonych przez uczelnie poprzez dedykowany do tego celu portal. W części dotyczącej wskaźników bibliometrycznych informacje pobierane są z bazy danych Scopus.

W sumie w rankingu sklasyfikowano 1 799 uczelni ze 104 krajów. Szkoły wyższe oceniane były w pięciu podstawowych kategoriach – nauczanie, badania naukowe, cytowania, umiędzynarodowienie i przychody uczelni (transfer wiedzy). Najwyższy wynik Politechnika Wrocławska uzyskała w kryterium dotyczącym „Przychodów uczelni”, a największy spadek w kryterium „Cytowania”.

W klasyfikacji oceniono 32 uczelnie z Polski. Najwyższej w zestawieniu uplasował się Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (przedział miejsc 351-400). W przedziale miejsc 601-800 znajduje się Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Cały raport wraz z wynikami można przeczytać tutaj.