Politechnika na dwóch kółkach rządzi we Wrocławiu

Data: 05.12.2022 Kategoria: działania społeczne, sport, życie uczelni

wkolko_plaskie.jpg

Zakończyła się druga edycja akcji „W kółko kręcę”. Przez cały październik i listopad mieszkańcy Wrocławia zdobywali punkty za jazdę do pracy, szkoły, domu czy uczelni na rowerze. W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjna okazała się społeczność PWr.

Brawo my!

194 uczestników z naszej uczelni wykręciło wspólnie 296 826 punktów! Kolejny w rankingu szkół wyższych Uniwersytet Medyczny miał ich 61 tysięcy. Także z grona innym firm i organizacji nikt nie może się pochwalić wynikiem nawet zbliżonym do tego, który uzyskali nasi studenci, doktoranci i pracownicy! Drugi w klasyfikacji Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zebrał ich bowiem niemal dwa razy mniej (175 tysięcy).

W środę, 7 grudnia, w holu Urzędu Miejskiego Wrocławia uroczyście podsumowano całą akcję i wręczono nagrody dla najlepszych. W imieniu wszystkich reprezentanów Politechniki Wrocławskiej statuetkę i dyplom za pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni odebrała Mirosława Gozdowska z sekretariatu Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Nie tylko zwyciężyła ona w naszym politechnicznym rankingu, ale zajęła też drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego konkursu. W trakcie dwóch miesięcy trwania akcji przejechała aż 1517 km.

miroslawa_gozdowska_pwr_plaskie.jpg

Zgodnie z obietnicą dla najlepszej dziesiątki z PWr przygotowaliśmy drobne upominki. Osoby z listy poniżej zapraszamy do kontaktu z Działem Informacji i Promocji.

1. Mironek 10442 pkt.
2. darthqba 10105 pkt.
3. Irunibike 9813 pkt.
4. GrzegorzPWr 8364 pkt.
5. Corlic 8248 pkt.
6. Fenszyk 8238 pkt.
7. Pawlak 8184 pkt.
8. OLLI 7707 pkt.
9. zmorcia 7166 pkt.
10. Jarek25 7153 pkt.

Punkty w zabawie uczestnicy zbierali dzięki aplikacji mobilnej „W kółko kręcę”. Tam rejestrowali swoje przejazdy otrzymując za nie punkty. Najwięcej zdobywało się za regularne przejazdy do i z miejsca pracy (szkoły lub uczelni - w przypadku uczniów i studentów), ale gromadziło się je także przemierzając inne trasy o długości co najmniej 1,5 km.

Mimo zakończenia akcji, wciąż zachęcamy do korzystania z rowerów w drodze na i z kampusu.