Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny Przegląd Sportowy: złoci koszykarze i siatkarze

Data: 23.04.2024 Kategoria: sport

Zwycięzcy siatkarze_autor zdjęcia Mikołaj Maciąg

Męskie zespoły koszykarzy i siatkarzy PWr zwycięzcami rozgrywek w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Finałowe pojedynki obu ekip dostarczyły wielu emocji.

Koszykarze, podopieczni Filipa Gryszki, po wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu pokonali 85:80 drużynę z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Rywalizacji w hali PWr towarzyszył żywiołowy doping ze strony licznie zgromadzonej publiczności.

Zdjęcie drużyny koszykarzy - fotografka Wiktoria Fraszczak

Jeszcze więcej emocji dostarczył finał rozgrywek siatkarskich. Nasi reprezentanci, trenowani przez Jakuba Osóbkę, przegrywali z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego już 0:2 w setach i 22-24 w decydującej partii. Mimo to zdołali obronić trzy piłki meczowe, a potem doprowadzić do zwycięskiego tiebreaka. To czwarty z rzędu tytuł mistrzowski dla PWr w tej konkurencji.

Szansę na mistrzostwo mieli też nasi piłkarze, trenowani przez Jerzego Śliwińskiego. W środowy wieczór zagrali mecz ostatniej kolejki z liderującym zespołem Akademii Wychowania Fizycznego. Obie drużyny miały przed spotkanie tyle samo punktów i był niepokonane. Naszym zawodnikom pierwsze miejsce zapewniało tylko zwycięstwo. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1-1. Tytuł trafił więc na AWF, a zawodnicy PWr zakończyli sezon na drugim miejscu.

AMP: medale na ścianie i na pływalni

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej w Lublinie nasza drużyna kobiet zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. Dodatkowo po brąz indywidualnie sięgnęła Natalia Fajfer (także w klasyfikacji uczelni technicznych).

Zdjęcie drużyny wspinaczkowejPanowie z kolei zajęli piąte miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i szóste w klasyfikacji generalnej zawodów. Trenerką sekcji wspinaczkowej na PWr jest Agnieszka Samól.

Także w Lublinie rywalizowali pływacy i pływaczki. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bo na pływalni pojawili się najlepsi polscy zawodnicy, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy.

Siedem medali w kategorii uczelni technicznych wywalczyły nasze reprezentantki. Na podium stanęły: Natalia Grzelczyk (złoto na 50 m i srebro na 100 m stylem grzbietowym), Ida Żołędowska (srebro na 50 m i brąz na 100 m stylem klasycznym), Maria Wilgosz (brąz na 100 m stylem zmiennym), Aleksandra Mindak (brąz na 50 m stylem dowolnym) oraz sztafeta Natalia Grzelczyk, Ida Żołędowska, Joanna Zoglowek i Ola Mindak (4x50 m stylem zmiennym).

Wśród panów brązowy medal w kategorii uczelni technicznych zdobył Mikołaj Mosiak (200 m stylem zmiennym). W klasyfikacji drużynowej uczelni technicznych panie zajęły ósme miejsce, a panowie jedenaste.

Ponadto w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Naszą uczelnię reprezentowały dwie zawodniczki: Patrycja Zelasko i Karolina Miśkiewicz, które wywalczyły dziewiąte miejsce w konkurencji duety, a dodatkowo Zelasko zajęła 16. miejsce w konkurencji solistki. Ich trenerką jest Magdalena Lewandowska. W klasyfikacji uczelni technicznych dało to piąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej jedenaste.

Zdjęcie z zawodów gimnastycznych autor zdjęcia Michał Szymanski

Szóste miejsce w turnieju półfinałowym w Rzeszowie i awans do decydujących rozgrywek to wyniki reprezentacji PWr w unihokeju. Podopieczni Krzysztofa Zemankiewicza finały rozegrają pod koniec maja w Krakowie.

Trwa mistrzowska zabawa na PWr

Politechniczne mistrzostwa sportowe w pełni. 8 maja startują zawody „Ergo Slide”. To rywalizacja na dwóch połączonych ze sobą ergometrach wioślarskich, co daje wrażenie podobne do wiosłowania w dwójce. Natomiast tydzień później zapraszamy na dziesiąty Maraton Tańca PWr.

Na oba wydarzenia prowadzone są już zapisy.