Politechniczny przegląd sportowy: udany początek sezonu naszych zawodników

Data: 06.12.2022 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, sport

Zawody na ergometrach - zdjęcie

Świetnie rozpoczęli nowy sezon Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej studenci z PWr. Pierwsze medale zdobyli już w pływaniu i biegach przełajowych. Za nami także Tydzień Sportu, który w tym roku przyciągnął prawdziwe tłumy.

Ruszyła Dolnośląska Liga Międzyuczelniana

Drużyna koszykarzy PWr - zdjęcieWraz z rozpoczęciem roku akademickiego wystartowały rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. W listopadzie rywalizowali m.in. pływacy i biegacze przełajowi, a także nasze zespoły w koszykówce, piłce siatkowej i futsalu.

Znakomicie spisują się nasi koszykarze. Przed tygodniem w meczu na szczycie wygrali z zespołem AWF Wrocław 90:74, a w ostatniej kolejce nie dali szans drużynie Uniwersytetu Wrocławskiego pewnie wygrywając 80:45.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także nasze koszykarki, które w pierwszym meczu pewnie pokonały zespół AWF Wrocław 72:45, a najwięcej punktów dla PWr zdobyły Marta Skowron (17), Celina Kwietoń (14) i Maria Sieczka (14). W następnym meczu zmierzą się z 6 grudnia o godz. 19.10 z Uniwersytetem Ekonomicznym (ul. Chełmońskiego 16, sala A).

Również od zwycięstwa rywalizację w DLM rozpoczęli nasi siatkarze. Na inaugurację rozgrywek wygrali z drużyną Uniwersytetu Medycznego 3:0 (25:19,25:9, 25:16). Nasze siatkarki wprawdzie doznały porażki 2:3 z ubiegłorocznymi mistrzyniami DLM, zespołem AWF Wrocław, ale w ubiegły czwartek pokonały lidera tegorocznych rozgrywek zespół Uniwersytetu Wrocławskiego 3:1.

Po porażce z zespołem AWF Wrocław (2:3) zwycięstwo odniosła także nasza reprezentacja piłki siatkowej kobiet, która pokonała aktualnego lidera ligowych rozgrywek zespół UWr 3:1 (20-25, 26-24, 26-24, 25-14).

Pływacka reprezentacja PWr - zdjęcieDwa złote medal sztafet w konkurencji 50 m stylem dowolnym, zwycięstwa Joanny Zoglowek i Adama Tokarskiego oraz siedem miejsc na niższych stopniach podium – to wyniki pływaków z PWr w zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

Srebro wywalczyli Mikołaj Mosiak (100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym), Ida Żołędowska (100 m stylem klasycznym), Jacek Kościelak (100 m stylem grzbietowym), sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie Olek Lisek, Kamil Górniak, Nikodem Leleniewski i Filip Ferenc oraz sztafeta 4x50 m stylem zmiennym – Natalia Grzelczyk, Ida Żołędowska, Joanna Zoglowek, Iga Maślej. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Jankowiak w konkurencji 50 m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze spisali się także nasi  biegacze przełajowi. Mężczyźni zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, a panie zajęły drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal wywalczył Maciej Demucha, a brąz Martyna Łopianiak, która o 0,01 s wyprzedziła na mecie Katarzynę Ciesiółkę również z PWr.

Ruszyła również rywalizacja na ergometrze wioślarskim. W kategorii open kobiet zwyciężyła Emilia Palczyńska, a Zuzanna Antoniak była druga, natomiast w kategorii lekkiej drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Kołodko. W klasyfikacji drużynowej kobiet zdecydowanie prowadzi Politechnika Wrocławska.

Harmonogram wszystkich rozgrywek DLM można znaleźć tutaj.

Integracyjne Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym

Pod koniec listopada na Uniwersytecie Gdańskim rozegrano także Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym.

Naszą uczelnię reprezentował dwuosobowy zespół, a brązowy medal wywalczyła Anna Zgrzebnicka, która na co dzień pracuje jako konsultantka ds. studentów z niepełnosprawnością z projektu „Politechnika Nowych Szans”. To pierwszy medal zdobyty przez pracowniczkę PWr na tego typu imprezie.

Tydzień sportu z wysoką frekwencją

Zajęcia fitness w trakcie Tygodnia sportu - zdjęcieDziewięć dyscyplin, świetna organizacja i ogromne zainteresowanie – organizowany tradycyjnie z okazji Święta Politechniki Tydzień Sportu PWr (15-20 listopada) przyciągnął tłumy. Uczestnicy rywalizowali m.in. w futsalu, koszykówce trzyosobowej, unihokeju, tenisie stołowym, piłce siatkowej oraz badmintonie.

Po raz pierwszy zorganizowano także Festiwal Fitness, a liczba chętnych znacznie przerosła oczekiwania organizatorów, którzy już zapewniają, że będzie to cykliczna impreza. W sumie w lekcjach zumby, bodyart, salsy, jogi, pump oraz stretchingu z piłkami uczestniczyło 75 osób.

– Po okresie pandemii z niepokojem rozpoczynaliśmy zapisy, ale frekwencja przerosła nasze oczekiwania i po kilku dniach musieliśmy tworzyć listy rezerwowe, a następnie odmawiać uczestnictwa. Wysokie zainteresowanie rywalizacją sportową z pewnością będzie skutkowało organizacją następnych turniejów w ramach reaktywowanych Mistrzostw Politechniki – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

Warto przypomnieć, że Bieg o Puchar Rektora, który tradycyjnie również odbywa się w trakcie Tygodnia sportu, w związku z remontem Mostu Zwierzynieckiego został przeniesiony i zostanie zorganizowany w trakcie przyszłorocznych juwenaliów.

Organizację Tygodnia sportu wsparły Atlas Ward Polska, Brose Sitech, Faurecia Wałbrzych-Zakład Mechanizmów, Kuehne+Nagel, Qsense i Viessmann.

mic