TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny Przegląd Sportowy: srebro w zapasach kobiet, zwycięstwo w DLM!

Data: 27.06.2023 Kategoria: aktywność studencka, sport

Akademicki sezon w wykonaniu zawodników i zawodniczek z PWr już za nami. Po raz kolejny nasza uczelnia zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Do tego studentka Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w zapasach seniorek.

Podczas rozegranych w maju w Sieradzu mistrzostwach Zofia Polowczyk, studentka geodezji i kartografii na W6 wystartowała w kategorii do 72 kg.

Reprezentująca na co dzień barwy klubu ULKS Tęcza Środa Wielkopolska zawodniczka w drodze do finału pokonała dwie przeciwniczki. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, a w półfinale zwyciężyła po zaciętym pojedynku na punkty (4:3). W finale uległa 1:3 Paulinie Danisz (ZKS Slavia Ruda Śląska) i ostatecznie wywalczyła srebrny medal.

zapasy_polowczyk_2.jpgZłoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce wywalczyła z kolei Zofia Janelli. Podczas zawodów rozegranych w Warszawie studentka Wydziału Architektury okazała się najlepsza w szpadzie. W finale wygrała z Barbarą Brych (AWF Kraków). Nasza reprezentacja drużynowo zajęła dziewiąte miejsce i czwarte wśród uczelni technicznych.

Bezkonkurencyjni w regionie

Podczas specjalnej gali zorganizowanej w Inkubatorze Przedsiębiorczości E-sportu wyróżniono też najlepsze szkoły wyższe w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Zwycięstwo z dużą przewagą przypadło reprezentantom i reprezentantkom Politechniki Wrocławskiej (438 punktów). Drugi w zestawieniu Uniwersytet Wrocławski zdobył 168 punktów mniej.

Puchar za wygraną odebrali prorektor ds. studenckich dr inż. Piotr Górski, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Robert Jarosz oraz prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWr Jakub Osóbka.

W ostatnich przed zakończeniem rozgrywek zawodach swój turniej wygrała żeńska drużyna piłkarska, pokonując Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Wrocławski po 4:1, Uniwersytet Ekonomiczny 1:0 oraz remisując 1:1 z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Natomiast w turnieju w koszykówkę 3×3 nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce, a panowie pierwsze. Obie ekipy w finałach walczyły z ekipami z Uniwersytetu Przyrodniczego. W klasyfikacjach drużynowych, w których brano pod uwagę wyniki dwóch najlepszych zespołów z każdej uczelni, żeńskie ekipy zajęły czwartą, a męskie pierwszą lokatę.