Politechniczny Przegląd Sportowy: nagrody dla trenerów i sukcesy pierwszoroczniaków

Data: 07.12.2023 Kategoria: sport

siatkarze_pierwszy_rok2.jpg

Czterech trenerów z AKS PWr zostało odznaczonych za zasługi przez prezydenta Wrocławia. Dobrze wypadli nasi reprezentanci w finale Igrzysk AZS Pierwszego Roku w Lublinie, przywożąc jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Medale dla trenerów

trenerzy2.jpgPodczas specjalnej uroczystości w ratuszu miejskim prezydent Wrocławia Jacek Sutryk nagrodził czterech wieloletnich trenerów związanych z Akademickim Klub Sportowym PWr: Waldemara Biskupa (były trener sekcji judo), Tomasza Knapa (opiekun sekcji koszykówki, narciarstwa oraz rugby), Jakuba Biskupskiego (sekcja karate) oraz Marka Markowskiego (sekcja brydża sportowego). Wszystkich doceniono za „profesjonalizm, zaangażowanie, pasję i ogromny wkład w rozwój sportu we Wrocławiu”.

Trzy medale dla pierwszaków

Za nami już też finałowa rywalizacja w ramach Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Do Lublina, gdzie odbyły się zawody, pojechała nasza męska reprezentacja w siatkówce oraz tenisiści stołowi i pływaczka.

Siatkarze awans do turnieju finałowego wywalczyli pokonując w kwalifikacjach regionalnych AWF Wrocław i Politechnikę Opolską. W Lublinie najpierw pokonali miejscowych 2:0, a potem 2:1 przeciwników z Katowic. W ostatnim pojedynku ulegli 0:2 zawodnikom z Łodzi, jednak o ułamki tzw. małych punktów wyprzedzili ich ostatecznie w tabeli swojej grupy i awansowali do półfinału. W nim przegrali po zaciętym boku 1:2 z reprezentacją Warszawy, a w meczu o brąz pokonali ponownie Katowice (2:0).

Również brąz wywalczyli zespołowo nasi tenisiści stołowi w składzie Michał Bagiński, Wiktor Talar i Szymon Siemiatycki. Indywidualnie najlepiej wypadł Michał Bagiński plasując się tuż za podium.

Z kolei nasza pływaczka Laura Nowak zakwalifikowała się do wrocławskiej reprezentacji w pływaniu i wspólnie z koleżankami z AWF wystartowała w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Trwa Dolnośląska Liga Międzyuczelniana

Rywalizacja w kolejnej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej nabiera rumieńców.

W zawodach pływackich wystartowało 24 studentek i studentów z PWr. Najlepiej spisała się Maria Wilgosz, która wygrała na dystansie 100 m stylem dowolnym, drugie miejsce zajęła Alekstandra Mindak (1:03,74). Maria Wilgosz na podium stanęła też w konkurencji 100 m stylem zmiennym, dopływając do mety na drugiej pozycji. Wśród mężczyzn Mikołaj Mosiak był drugi na 100 m stylem zmiennym, Adam Tokarski trzeci na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, a Sebastian Słomiński trzeci na 100 m stylem grzbietowym.

plywanie_23.jpg

Świetnie wypadły też nasze sztafety. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wywalczyli drugie miejsca w rywalizacji 4x50 m stylem zmiennym. Z kolei w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym udało się wywalczyć trzecią lokatę.

Bezbłędny start zaliczyły nasze koszykarki, zdecydowanie pokonując kolejno Uniwersytet Wrocławski (95:39), Uniwersytet Ekonomiczny (74:48) i Akademię Wychowania Fizycznego (72:56).

Po ponad dziesięciu latach rozgrano też ponownie politechniczne siatkarskie derby w rozgrywkach mężczyzn. Pierwszy zespół PWr pokonał drugi 3:0. W kolejnym meczu, „jedynka” zwyciężyła w pięciu setach z Uniwersytetem Przyrodniczym (3:2).

Z kolej unihokeiści w swoim pierwszym meczu pokonali drużynę Uniwersytetu Wrocławskiego aż 8:1. Rozgrywki w tej dyscyplinie przebiegają, tak jak zawody Akademickich Mistrzostw Polski, w formule Swiss, czyli przynajmniej z jedną dziewczyną na boisku w trakcie meczu.

A w pierwszym turnieju tenisa ziemnego świetnie spisała się Natalia Sankowska, wygrywając całe zawody. W rywalizacji mężczyzn do finału dotarł Piotr Obuchowicz. W drużynowej klasyfikacji generalnej kobiety są na pierwszym, a panowie na drugim miejscu.

Tydzień Sportu pełen wrażeń

Za nami też kolejny Tydzień Sportu na PWr. Od 13 do 18 listopada liczne grono studentów i pracowników uczelni, a także uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr rywalizowało w turniejach gier zespołowych oraz rozgrywkach indywidualnych.  W sumie rywalizacja odbywała się w dziesięciu dyscyplinach, a szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody siatkarskie, koszykarskie i futsalowe, turniej tenisa stołowego oraz zajęcia z jogi i cuban salsy.