Podpisaliśmy umowy o współpracy z uczelniami z Indii i Tajlandii [ZDJĘCIA]

Data: 13.09.2023 Kategoria: współpraca międzynarodowa, Wydział Mechaniczny

Delegacje podpisujące umowę

Wspólne projekty badawcze, wymiana studencka, konferencje i seminaria – to plany, jakie zamierzamy zrealizować z Vellore Institute of Technology z Indii i Rajamangala University of Technology Krungthep z Tajlandii. Umowy o współpracy podpisano w czasie trwającej na PWr konferencji ISPEM2023.

Podpisy pod dokumentami złożyli prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr, prof. Saichol Chudjuarjeen, prorektor Rajamangala University of Technology Krungthep i prof. Anthony M. Xaviour, dziekan School of Mechanical Engineering na Vellore Institute of Technology.

Przedstawiciel uczelni z Tajlandii– Cieszę się, że możemy rozpocząć współpracę z tak szybko rozwijającymi się uczelniami, prowadzącymi bardzo interesujące badania – mówił prof. Wójs. – Nam wszystkim ta kooperacja na pewno przyniesie wiele korzyści. Politechnika Wrocławska niedawno przyjęła nową strategię, określając priorytety na najbliższe lata. Dążymy do tego, by być silnym europejskim ośrodkiem naukowym, dlatego współpraca międzynarodowa to dla nas podstawa. Wydział Mechaniczny, który będzie z państwa uczelniami bezpośrednio prowadził różnego rodzaju projekty i inicjatywy, to jeden z naszych największych wydziałów, na którym toczą się ważne i innowacyjne badania. Jestem pewien, że przed nami wiele owocnych przedsięwzięć, rozwijających nasze uczelnie.

PWr wspólnie z uczelniami z Indii i Tajlandii zamierza m.in. prowadzić programy wymiany akademickiej (dla naukowców i studentów, w tym m.in. zapraszać profesorów wizytujących), organizować seminaria, warsztaty i konferencje, inicjować programy badawcze i wspólnie aplikować o granty w dyscyplinie inżynierii materiałowej.

Podpisanie umowyUmowa z Rajamangala University of Technology Krungthep jest trzecim porozumieniem o współpracę Politechniki z uczelnią z Tajlandii. Na naszej uczelni studiują już studenci i doktoranci z tego kraju, mieliśmy też studentów stamtąd, którzy przyjeżdżali do nas na jeden semestr nauki. Nowe porozumienia o współpracy umożliwią natomiast naszym studentom wyjazd do Tajlandii, by tam zrealizować część programu studiów.

Umowy o współpracy z uczelniami z Indii i Tajlandii podpisano w czasie trwającej na PWr konferencji Intelligent Systems in Production and Maintenance (ISPEM2023). Wydarzenie organizują wspólnie Politechnika Wrocławska, Liverpool John Moores University (Anglia) i University of Minhio (Portugalia). To czwarta edycja konferencji, odbywającej się w cyklu dwuletnim. Pierwsze dwie zorganizowano na naszej uczelni, a ostatnią w Liverpoolu w 2021 r.

Uczestnicy wydarzenia dyskutują o inżynierii produkcji i Przemyśle 4.0. Do Wrocławia przyjechało ponad 100 osób z 37 krajów, a online w konferencji uczestniczy ponad 50 osób. Zgłoszono na nią przeszło 190 artykułów, z czego 140 artykułów zostanie opublikowanych w prestiżowych wydawnictwach i czasopismach.

lucy