Płatne staże dla studentów w MPK Wrocław

Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i MPK Wrocław podpisali w czwartek prof. Jerzy Jasieńko, prorektor ds. ogólnych i Krzysztof Balawejder, prezes MPK. Umowa zakłada organizację płatnych staży zawodowych dla studentów naszej uczelni.

podpisanie_umowy_o_wspolpracy_z_mpk_7.jpg– Udział w stażu może być dla studentów dużą szansą nie tylko na poznanie potencjalnego miejsca pracy, lecz także rynku pracy na terenie Wrocławia. Zarówno nam, jak i władzom miasta powinno bowiem zależeć, żeby studenci po zakończeniu nauki swoją przyszłość wiązali właśnie ze stolicą Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że tego typu inicjatyw będzie w przyszłości więcej – mówił prof. Jerzy Jasieńko.

Ze stażu będzie mogło skorzystać dziesięciu studentów, którzy za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 640 zł miesięcznie. Długość stażu wynosi maksymalnie trzy miesiące, a zakres obowiązków ma być ustalany indywidualnie.

– Tego rodzaju płatne staże są bardzo istotne dla młodych ludzi. Nasi studenci chcą aktywnie uczestniczyć w realizowanych przez firmy projektach, dlatego zagospodarowanie ich potencjału dla każdego przedsiębiorstwa jest dużym wyzwaniem – dodał dr inż. Piotr Górski, pełnomocnik rektora ds. aktywności społeczno-kulturalnej i sportowej studentów i doktorantów.

Umowa została zawarta na rok 2020. Nie jest jednak wykluczone, że zostanie przedłużona, a liczba dostępnych miejsc zwiększona.

– MPK Wrocław to największa spółka miejska, w której pracuje ponad dwa tysiące osób. Każdego dnia po mieście porusza się ok. 600 naszych autobusów i tramwajów. Jeśli chcemy się nadal rozwijać, musimy nie tylko korzystać z doświadczeń naszych poprzedników, lecz także patrzeć w przyszłość. Dlatego mam nadzieję, że dzięki porozumieniu skorzystamy z wiedzy studentów i pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

newsletter-promo.png