Pierwsza obrona w Szkole Doktorskiej PWr

Data: 14.06.2023 Kategoria: aktualności ogólne, Wydział Zarządzania

Brtosz Uniejewski z rodziną i promotorami - zdjęcie

Za nami pierwsza, historyczna obrona rozprawy doktorskiej w Szkole Doktorskiej PWr. We wtorek, jednogłośną decyzją komisji, stopień doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości otrzymał Bartosz Uniejewski z Wydziału Zarządzania.

Swoją pracę doktorską „Forecasting wholesale electricity prices to support decision-making in power companies: Use of regularization and forecast combinationsBartosz Uniejewski napisał pod opieką promotora prof. Rafała Werona oraz promotorki pomocniczej dr Katarzyny Maciejowskiej (oboje z Wydziału Zarządzania). Recenzentami rozprawy byli prof. Bogumił Kamiński (Szkoła Główna Handlowa), dr hab. Sławomir Śmiech (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz prof. James Taylor (Saïd Business School, University of Oxford).

Pozytywna decyzja komisji doktorskiej była jednomyślna, a praca absolwenta Szkoły Doktorskiej otrzymała wyróżnienie. Formalnie stopień doktora zostanie nadany w najbliższy wtorek, podczas posiedzenia Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o Zarządzaniu i Jakości.

Szkoła Doktorska działa na Politechnice Wrocławskiej od 2019 r. Obecnie kształcą się w niej 582 osoby. Ponad setka spośród nich realizuje na uczelni – tak istotne z punktu widzenia gospodarki – doktoraty wdrożeniowe. Więcej informacji na stronie SzD.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg