Nominacja profesorska dla prorektor Agnieszki Bieńkowskiej

Data: 21.12.2022 Kategoria: aktualności ogólne, Wydział Zarządzania

Prorektor ds. kształcenia prof. Agnieszka Bieńkowska jest nową profesor tytularną na naszej uczelni. Badaczka z Wydziału Zarządzania otrzymała nominację w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości.

Prof. Agnieszka Bieńkowska (Wydział Zarządzania)

agnieszka_bienkowska_pwr.jpgProfesor Agnieszka Bieńkowska ukończyła z wyróżnieniem w 1997 r. studia na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. W 2002 roku obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską, a w 2016 roku uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki o zarządzaniu w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Prace naukowe prowadzi w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, koncentrując się na aspektach funkcjonalnych, organizacyjnych i instrumentalnych oraz związanych z efektywnością współczesnych koncepcji i metod zarządzania, w tym zwłaszcza controllingu.

Ponadto opracowuje modele w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi uwzględniając w szczególności kwestie związane z dynamicznymi zdolnościami pracowników, ich motywacją, zaangażowaniem, satysfakcją, niezawodnością, a także przywództwem w kontekście wpływu tych czynników na jakość i efektywność pracy ludzi w organizacjach.

Jest autorką lub współautorką ponad 240 prac naukowych, w tym dwóch monografii: „Analiza rozwiązań i wzorce controllingu w organizacji” (Oficyna Wydawnicza PWr, Wrocław 2015) oraz „Introducing the Controlling Effectiveness Model. A Case Study from Poland” (Springer, Cham 2021) oraz współautorem monografii „Organizational reliability: human resources, information technologies and management” (Bieńkowska A., Tworek K., Zabłocka-Kluczka A., New York, NY. Oxon: Routledge).

Od 2020 roku profesor Agnieszka Bieńkowska jest prorektorem ds. kształcenia Politechniki Wrocławskiej oraz pełni funkcję kierowniczki Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji na Wydziale Zarządzania. Do tej pory pełniła m.in. funkcje zastępcy dyrektora ds. nauczania Instytutu Organizacji i Zarządzania, prodziekana ds. nauczania Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz kierowniczki Zakładu Zarządzania i Rozwoju Organizacji.

750x96_v2.png