Noc Otwarta w Akademickim Liceum PWr

Data: 12.04.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

Dzień Otwarty w ALO - zdjęcie

Pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych, gry językowe, spotkania z nauczycielami  – podczas pierwszej Nocy Otwartej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr atrakcji nie zabraknie! Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami w piątek, 14 kwietnia. Startujemy o godz. 17.00 w siedzibie szkoły w budynku C-13.

Podczas wydarzenia opowiemy o tym, dlaczego warto podjąć naukę w naszym liceum, wyjaśnimy zasady naboru, zaprosimy do udziału w otwartych lekcjach i wykładach oraz konkursach językowych.

W roku szkolnym 2023/24 planowane jest utworzenie czterech klas z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

• matematyka – fizyka – informatyka,
  • matematyka – chemia – informatyka,
  • matematyka – fizyka – chemia,
  • oraz po raz pierwszy matematyka – fizyka – biologia.

Szczegółowy harmonogram Nocy Otwartej

Dla tych, którzy w piątek nie mogą przybyć na PWr, przygotowaliśmy drugie wydarzenie. Z naszą szkołą będzie można się bliżej zapoznać także 20 maja, kiedy to planowany jest Dzień Otwarty ALO.

Czołowa szkoła w Polsce

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. Nauka w nim jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. W szkole z założenia kładziemy nacisk na przedmioty ścisłe, ale uczniowie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na dziewiątym miejscu w kraju, drugim na Dolnym Śląsku i czwartym w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne.

newsletter_2023_14.jpg