Najlepsze dyplomy na Wydziale Mechanicznym nagrodzone

Znamy wyniki 39. Ogólnopolskiego Konkursu SIMP Prac Dyplomowych  im. Profesora Romana Sobolskiego. Komisja postanowiła przyznać trzy nagrody, dwa wyróżnienia i nagrodę specjalną.

w_10_dod_druku.jpgStowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich każdego roku organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej. Wyniki jego wrocławskiej edycji – dla prac obronionych na Wydziale Mechanicznym naszej uczelni – właśnie zostały ogłoszone.

Nagrodę pierwszego stopnia przyznano Tomaszowi Targoszowi za pracę „Opracowanie stanowiska do analizy właściwości funkcjonalnych foteli samochodowych” wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Huberta Skowronka.

Drugie miejsce zdobyła praca Mai Różniakowskiej „Projekt przebudowy linii produkcyjnej w przedsiębiorstwie Electrolux”, której promotorem był dr inż. Tomasz Kisiel, a nagroda trzeciego stopnia trafiła do Dawida Uchmanowicza, autora dyplomu „Zwiększenie efektywności produkcji elementów elektronicznych (SMD), lutowanych na płytkach drukowanych” (promotor: prof. Zbigniew Mirski).

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia: Katarzynie Koczkodon („Wpływ zmiany kształtu szczęk kruszących na efektywność eksploatacyjną kruszenia granitu”, promotor: dr hab. inż. Dominika Grygiel, prof. uczelni) i Michałowi Krawcowi („Projekt wstępny wysięgnika wózka wysokiego składowania o udźwigu 42 t i długości 16 m”, promotor: dr inż. Mariusz Stańco).

Ponadto Nagrodą Specjalną Oddziału Wojewódzkiego SIMP we Wrocławiu doceniono pracę Dawida Uchmanowicza.

Uroczyste wręczenie  nagród zaplanowano na 14 grudnia podczas gali wręczenia dyplomów na Wydziale Mechanicznym. Dyplomy uznania dostaną także promotorzy prac zgłoszonych do konkursu.

lucy