Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Politechniki Wrocławskiej

Podczas Święta Politechniki Wrocławskiej tradycyjnie wręczono nagrody i wyróżnienia naukowcom naszej uczelni. Z powodu pandemii koronawirusa laureaci odbiorą je w późniejszym terminie.

W trakcie obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej tradycyjnie wręczane są stypendia rektora PWr. Otrzymują je wyróżniający się pracownicy - w kategoriach: aktywności publikacyjnej i projektowo-wdrożeniowej.

stypendia-naukowe_2021_v1-1.jpgStypendia w kategorii aktywności publikacyjnej otrzymali:

Stypendia w kategorii aktywności projektowo-wdrożeniowej:

Wręczono również Nagrody Naukowe Rektora im. Dionizego Smoleńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, które są przyznawane pracownikom będącym młodymi naukowcami. W tym roku otrzymali je dr inż. arch. Marta Rusnak z Wydziału Architektury, dr hab. inż. Michał Mazur z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz dr Dariusz Kosz z Wydziału Matematyki.

Specjalne Nagrody Naukowe Rektora PWr prof. Arkadiusz Wójs przyznał prof. Kazimierze Wilk z Wydziału Chemicznego (Nagroda Naukowa im. Włodzimierza Trzebiatowskiego), prof. Adamowi Kasperskiemu z Wydziału Zarządzania (Nagroda Naukowa im. Stefana Chanasa) i prof. Marcinowi Mierzejewskiemu z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (Nagroda Naukowa im. Hugona Steinhausa).

nagrody-naukowe_2021_v2.jpg