Na PWr piszemy ważne listy. Dołącz i pomóż w słusznej sprawie

Data: 22.11.2023 Kategoria: działania społeczne, życie uczelni

nocne3-1.jpg

Trwa kolejna edycja „Nocnego Listowania”. Wydarzenie uroczyście zainaugurowano we wtorek, podczas światowego Dnia Życzliwości. Do soboty, 25 listopada, można pisać listy z prośbą o wsparcie naszego funduszu stypendialnego dla studentów i studentek z niepełnosprawnościami.

W inauguracji, którą zorganizowano w budynku H-14, udział wzięło prawie 200 osób, w tym rektor prof. Arkadiusz Wójs, dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich oraz dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Nie zabrakło gości z zewnątrz, na uczelni pojawił się Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, dr Jacek Ossowski sekretarz rady ds. szkolnictwa wyższego i nauki przy prezydencie Wrocławia, radny Rady Miejskiej oraz Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP w latach 2005-2023.

Zdjęcie osób piszących listyWszystkich zjednoczył jeden cel - pisanie listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla politechnicznych studentów i studentek z niepełnosprawnościami. Zostaną one następnie wysłane do firm i fundacji. Już we wtorek wieczorem liczba napisanych listów przekroczyła 700 i szybko rośnie, także dlatego, że organizatorzy akcji odwiedzili posiedzenie Parlamentu Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskie, którego uczestnicy dołączyli do pisania listów.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia w H-14 byli w tym roku: Tomasz Grella członek kadry narodowej w siatkówce na siedząco, Bożydar Abadżijew, trener kadry Polski i Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start Wrocław w siatkówce na siedząco oraz wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski, autor grafiki „Nocnego Listowania”. Imprezie towarzyszył koncert zespołu Acoustic Duo w składzie Joanna Gruszecka, Mateusz Sobala.

Akcja trwa do soboty i cały czas można do niej dołączyć. W kolejnych dniach chętni do dalszego pisania spotykać się będą online. Nie zabraknie także warsztatów z pisania listów.

Program wydarzenia na kolejne dni:

22 listopada (środa)

• 19.00 - wspólne pisanie listów online (MSTeams)

23 listopada (czwartek)

• 17.00-18.00 - pisanie listów przed seansem filmowym organizowanym przez DKF Politechnika (bud A-1, s. 339)
  • 18.00 - wspólne pisanie listów online (MSTeams)
  • 18.00 - pisanie listów w akademikach (organizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej)

24 listopada (piątek)

• 9.00 - pisanie listów podczas warsztatów Google „I am remarkable” (bud. D-20, s.203)
  • 19.00 - wspólne pisanie listów online (MSTeams)

25 listopada (sobota)

• 19.00 - wspólne pisanie listów online (sobota)

Co należy zrobić, aby wziąć udział w akcji?

• wypełnić formularz zgłoszeniowy,
  • poczekać na maila, w którym znajdzie się nie tylko szczegółowa instrukcja o tym jak pisać listy i gdzie je dostarczyć, ale także przykładowe treści listów oraz dostęp do bazy pełnej przedsiębiorstw, które czekają na listy,
  • zaopatrzyć się w długopis i kilka kartek,
  • zacząć pisać listy puszczając wodze fantazji albo skorzystać z jednego z przesłanych mailowo szablonów,
  • wrzucić napisane listy do skrzynki znajdującej się na PWr.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku oraz na oficjalnej stronie

nocne-listowanie-2023.jpg

„Nocne Listowanie” to wydarzenie, które polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów i studentek z niepełnosprawnościami, którzy uczą się w Politechnice Wrocławskiej. Dzięki zachęcającym listom pisanym przez wolontariuszy do różnych firm i fundacji zbieramy dodatkowe środki na wsparcie studentów i studentek z niepełnosprawnościami i nagradzamy ich za dobre wyniki w nauce, a także aktywność na różnych polach – naukowym, sportowym i społecznym.

Maraton pisania listów organizowany jest na PWr od 2017 roku. W tym czasie uczestnicy napisali w sumie ponad 3 000 listów, dzięki którym udało się uzyskać od firm-darczyńców kwotę 149 000 zł.