Ministerialne stypendia dla wybitnych studentów PWr

Studenci w laboratorium - zdjęcie

Czternaście osób z Politechniki Wrocławskiej otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia. Laureatów wybrano spośród kandydatów zgłoszonych przez rektora. Wszystkim przyznano jednorazowe dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł.

W sumie do Ministerstwa Nauki wpłynęło 1 068 wniosków. Zgłoszenia były oceniane przez specjalny zespół doradczy składający się z reprezentantów wszystkich dyscyplin naukowych i artystycznych.

Ostatecznie stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe przyznano 386 studentkom i studentom repezentującym niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne (50 z 55).

W tym gronie znalazło się 14 osób z Politechniki Wrocławskiej:

• Mateusz Baranowski (Wydział Architektury), kierunek – architektura,
  • Antonina Bieganowska (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), kierunek – fizyka techniczna,
  • Przemysław Chmielowski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), kierunek – optyka,
  • Weronika Janowicz (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), kierunek – odnawialne źródła energii,
  • Zuzanna Jasińska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), kierunek – informatyka techniczna,
  • Konrad Karanowski (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), kierunek – sztuczna inteligencja,
  • Łukasz Łękawski (Wydział Mechaniczny), kierunek – zarządzania i inżynieria produkcji,
  • Marlena Moj (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), kierunek – budownictwo,
  • Justyna Olejnik (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), kierunek – fizyka techniczna,
  • Marta Ostrowska (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), kierunek – energetyka,
  • Maja Stankowska (Wydział Architektury), kierunek – architektura,
  • Hubert Woszczek (Wydział Matematyki), kierunek – applied mathematisc,
  • Jacek Wszoła (Wydział Matematyki), kierunek – matematyka,
  • Sara Zielińska (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), kierunek – mechanika i budowa maszyn energetycznych.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie MNiSW.

newsletter_2023_14.jpg

mic