Międzynarodowe lato na PWr. Trwają szkoły letnie

Data: 02.08.2022 Kategoria: współpraca międzynarodowa

szkola_letnia_plaskie.jpg

Prawie 70 osób z różnych zakątków świata odwiedza naszą uczelnię w czasie wakacji. Przyjechali tu w ramach organizowanych przez Dział Współpracy Międzynarodowej dwóch szkół letnich.

W zajęciach zorganizowanych w ramach programu „SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej* wzięło udział niemal 50 osób.

Projekt na PWr koordynował Dział Współpracy Międzynarodowej, a zaangażowanych było sześć politechnicznych wydziałów: Architektury, Chemiczny, Elektryczny, Inżynierii środowiska, Zarządzania oraz Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Pierwsza część szkoły letniej była przeprowadzona zdalnie, ale na jej koniec - między 25 a 29 lipca - młodzi z ludzie m.in. z Turcji, Brazylii, Iraku, Niemiec, Ukrainy, Indii, Kamerunu, Pakistanu, Liberii czy Gruzji pojawili się na naszym kampusie. – Przyjechali na PWr przede wszystkim po to, by zdobywać wiedzę praktyczną i integrować się z naszymi studentami – mówi Anna Jarosławska z Działu Współpracy Międzynarodowej.

szkola_letnia2.jpgTo jednak nie wszystko, bo organizatorzy zadbali też o to, by zagraniczni goście poznali również polską kulturę i historię oraz magię regionu Dolnego Śląska. W ramach atrakcji dodatkowych dla uczestników zorganizowano m.in. zwiedzanie Wrocławia, Srebrnej Góry, Ząbkowic Śląskich, Zamku Książ czy też spływ pontonowy Nysą Kłodzką.

Kolejne dwie grupy gości pojawiły się na PWr w ramach szkoły letniej 3E+. Tutaj uczestnicy mieli do wyboru zajęcia na dwóch wydziałach. Na W13 osoby z Czech, Hiszpanii, Francji oraz Indii rozwijały swoje umiejętności z zakresu data science. Druga grupa z Parul University w Indiach do 26 sierpnia będzie uczyć się zarządzania projektami, zdobywać wiedzę o przedsiębiorczości i międzynarodowym biznesie na Wydziale Zarządzania. Podobnie jak w przypadku innych szkół na studentów czeka też bogaty program kulturalno-turystyczny.

*Program jest finansowany z projektu pozakonkursowego nr POWR.03.03.00-00-PN16/18 pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).