Medalowy występ robotyków w Brazylii

Data: 11.03.2019 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Siedem robotów skonstruowanych przez studentów z Koła Naukowego Robotyków KoNaR rywalizowało w Brazylii na zawodach Iron Cup 2019. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej walczyły w trzech kategoriach zdobywając złoto i srebro

kn_konar_w_brazylii.jpg– Na zawody zabraliśmy pięć robotów minisumo, jednego linefollowera oraz jednego do turnieju „combat”. W tej ostatniej kategorii startowaliśmy po raz pierwszy, choć była ona także obecna podczas organizowanych przez nas w styczniu zawodów Robotic Arena – mówi Mateusz Michalak, prezes KN KoNaR.

Łącznie na turnieju można było zobaczyć blisko 200 robotów. Rywalizowały w kilku kategoriach: walczących maszyn typu sumo, „linefollowerów”, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy, a także „trekkingu” oraz „soccerze”. Najbardziej widowiskowa rywalizacja toczyła się jednak w zawodach „combat”, czyli walce robotów na piły, noże, młoty i kilofy, którą rozgrywano w zamkniętej – dla bezpieczeństwa widzów – klatce.

Ostatecznie nasi studenci zdobyli złoto w konkurencji „MiniSumo” z robotem Quality oraz srebro w kategorii „LineFollower” z robotem Cheng Shi, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,02 sekundy. Wyjazd na zawody Iron Cup 2019 był możliwy dzięki dofinansowaniu z grantu Najlepsi z Najlepszych 3.0, ufundowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Roboty naszych młodych konstruktorów przywiozły także pięć medali z zawodów Robomaticon, które w weekend odbyły się w Warszawie. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej zwyciężyły w trzech kategoriach – „MicroMouse” (robot Janusz), „MicroSumo” (robot Grafi) oraz „LineFollower Turbo” (robot Navy).  Srebro zdobył robot Skywave  (konkurencja „LineFollower Turbo”), a brązowy medal robot Skylake (kategoria „LineFollower”).

mic