Koncert zimowy na Politechnice Wrocławskiej. Wystąpił Big Band i Kameralny Chór

Data: 17.02.2016 Kategoria: seniorzy

Już piąty raz z inicjatywy Koła Emerytów i Rencistów uczelni odbył się koncert dla seniorów, pracowników i młodzieży studenckiej. 11 lutego aula PWr rozbrzmiewała muzyką wokalną i wokalno-instrumentalną

Na scenie zaprezentowali się: Big Band pod kierunkiem Wojciecha Nycza, Kameralny Chór pod dyrekcją Anny Sipak, uczennice szkoły muzycznej – siostry bliźniaczki Julia i Maria Wojaczyńskie, zaś niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była znana artystka scen muzycznych Wrocławia, zatrudniona także na Politechnice Wrocławskiej – Monika Gruszczyńska. Pomiędzy sekwencjami muzycznymi swoje najnowsze utwory literackie zaprezentowały: Irena Gaweł i Krystyna Frąszczak – członkinie Saloniku Literackiego z uczelnianego Klubu Seniora.

W programie koncertu zimowego, świetnie przygotowanego i zaaranżowanego przez band-lidera Wojciecha Nycza, znalazły się między innymi tak znane utwory filmowe, bigbandowe i rozrywkowe, jak: "Blues Brothers", "Peter Gunn", "Moon River", "Let it snow", "Christmas song" czy "Joshua i Sunny", które Big Band wykonywał samodzielnie lub towarzysząc Monice Gruszczyńskiej, siostrom Wojaczyńskim oraz chórowi. Chór ponadto wykonał a capella trzy pieśni będące transkrypcją utworów: czeskiego, amerykańskiego i ukraińskiego. W roli gospodarza wieczoru wystąpił Andrzej Ostoja-Solecki.

Koncert ten był kolejnym ważnym wydarzeniem artystycznym na Politechnice, potwierdzającym potencjał kultury muzycznej i literackiej naszej uczelni.
ML