Ukazała się nowa antologia twórczości seniorów Politechniki Wrocławskiej

Data: 23.10.2015 Kategoria: seniorzy

Ósma antologia twórczości seniorów naszej uczelni trafiła niedawno do rąk czytelników. Jako pierwsi dostali ją ci, którzy 15 października wzięli udział w dorocznym zebraniu Koła Emerytów i Rencistów naszej uczelni. Inni mogą ją odebrać w Klubie Seniora

Wydany w tym roku tomik nosi tytuł „W chwilach wytchnienia”. Zawiera utwory jedenastu autorów, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i formy. Wszystkie one powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Autorzy utworów zamieszczonych w antologii i ich goście zebrali się 20 października w Klubie Seniora, by w kameralnym gronie przedstawić swoje najnowsze utwory (niektóre z nich powstały już po wydrukowaniu tomiku). Doc. Hanka Karkowska, przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów PWr, podziękowała Barbarze Gulbinowicz, wrocławskiej artystce malarce za udostępnienie obrazu „Klifowa skarpa”, który zdobi okładkę antologii. Przypomniała też, że niektórzy z autorów wydali swoje samodzielne tomiki. Andrzej Ostoja-Solecki, członek zarządu KEiR dodał, że co miesiąc w klubie odbywają się spotkania autorskie z twórcami nowo wydanych książek. – Ich harmonogram jest już wypełniony aż do wiosny – podkreślił.

Antologię można bezpłatnie dostać w Klubie Seniora PWr (bud. A1, pok. 41).

Maria Lewowska