Zmarł profesor Zygmunt Kudźma

Data: 07.07.2016 Kategoria: wspomnienia

6 lipca zmarł dr hab. Zygmunt Kudźma, prof. nadzw. Politechniki Wrocławskiej z Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego. Był cenionym dydaktykiem, wybitnym naukowcem, wychowawcą wielu pokoleń studentów, inynierów i doktorów

Od wielu lat związany był z Zakładem Niezawodności i Diagnostyki Systemów Mechatronicznych. Udzielał się w pracach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz w Komitecie Naukowym czasopisma „Hydraulika i Pneumatyka”.

Prof. Zygmunt Kudźma został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej, nagrodami Rektora i Dziekana Wydziału Mechanicznego.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 8 lipca o godzinie 15.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu.
red