Rozpoczęła się międzynarodowa szkoła letnia dla przyszłych inżynierów

Data: 04.07.2016 Kategoria: aktywność studencka

Na Politechnikę przyjechali studenci z różnych krajów, żeby wziąć udział w szkole letniej „3E+= Energy + Electronics + Electricity + Environmental Engineering”. We Wrocławiu będą się uczyć do 22 lipca

- Gościmy grupę 25 studentów i doktorantów z naszych partnerskich uczelni z Rosji, Ukrainy, Chin, Australii i Tajwanu, niektórzy są w Polsce po raz pierwszy – mówi Joanna Pająk, dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej. – Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest budownictwo energooszczędne i pasywne oraz zagadnienia związane z energetyką odnawialną – dodaje.
Uczestnicy mają w programie 60 godzin zajęć. Wezmą udział w wykładach, laboratoriach oraz projektach zespołowych, będą się też uczyć języka polskiego, poznawać naszą kulturę i zwiedzać Wrocław i Dolny Śląsk.

Szkołę letnią, już po raz czwarty, organizuje Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z różnymi wydziałami Politechniki. W tym roku są to Wydziały: Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Elektryczny, Mechaniczno-Energetycznym i Inżynierii Środowiska oraz Studium Języków Obcych.

W poniedziałek studenci spotkali się z koordynatorami zajęć i zwiedzali kampus Politechniki. – Każdy uczestnik otrzymał  zestaw niezbędnych informacji, m.in. przewodnik po uczelni z planem kampusu, mapę Wrocławia, a także prezent od Politechniki – naszą uczelnianą bluzę – mówi Adriana Naciążek z Działu Współpracy Międzynarodowej PWr.
ISZ