Studenckie inicjatywy z PWr w ogólnopolskim konkursie

Data: 10.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

71 projektów studentów z całego kraju rywalizuje w konkursie organizowanym przez grupę PZU Kariera. Walczą o nagrody finansowe. Twórcy najlepszego studenckiego projektu zyskają 10 tys. zł

Zwycięzców wybiorą członkowie jury i internauci. Do 21 czerwca każdy może oddać głos na najlepszy jego zdaniem projekt w poszczególnych kategoriach: kariera i rozwój osobisty, nauka i technika oraz kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.
10 tys. zł dostaną studenci, których inicjatywa zyska najwięcej głosów i zostanie ogłoszona Ogólnopolskim Studenckim Projektem Roku, a po pięć tysięcy zostanie przyznane najlepszym projektom w poszczególnych kategoriach.

Dwóch laureatów wyłoni także komisja konkursowa, oceniając zgłoszone do konkursu inicjatywy pod kątem kilku kryteriów: współpracy, rozwoju, odpowiedzialności, klientów i wyniku. Każdy z tych dwóch projektów także dostanie pięć tys. zł.
Politechnika Wrocławska ma w konkursie trzech reprezentantów. W kategorii nauka i technika o głosy walczą studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych ze swoim LEM-em, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym oraz członkowie Koła Naukowego Inżynierii Finansowej z konferencją  „OMatKo!!!”.

0DVRXPBwBfwctBkRo,bullet4.jpg

W kategorii kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna szansę na nagrodę ma Samorząd Studencki Wydziału Matematyki z projektem „Wykładowców Wartości Własne”. To cykliczne wykłady po godzinach, podczas których zaproszeni wykładowcy opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach naukowych. A wszystko to w luźniejszej atmosferze, przy kawie i ciastku.

Głosować można TUTAJ.
Zwycięzców poznamy pod koniec czerwca.
lucy

Fot: Tak ma wyglądać LEM Bullet (wiz. materiały zespołu)