PWR Racing Team wygrywa nagrodę internautów w konkursie KOKON

Data: 06.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,bolid2016_5.jpg
W głosowaniu internetowym zespół studentów Politechniki Wrocławskiej budujący bolidy Formuły Student został uznany za najlepszą studencką inicjatywę. Nagroda internautów zostanie mu wręczona podczas gali finałowej Konkursu Kół Naukowych w Zielonej Górze

Konkurs KOKON organizuje Forum Uczelni Technicznych. Komisja konkursowa spośród wszystkich zgłoszeń wyłoni pięciu zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni w kategoriach: IT; budownictwo i architektura; mechanika; elektryka, elektronika i automatyka; technologie materiałowe oraz chemia i biotechnologia.

W kategorii mechanika Politechnika Wrocławska ma trzech reprezentantów: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych ze swoim Lekkim Motocyklem Elektrycznym, Koło Naukowe Tribo z projektem DREAM oraz zespół PWR Racing Team. W kategorii elektryka, elektronika i automatyka – dwóch: koło naukowe WSAG z projektem FREDE oraz LabVIEW Fan Group ze stanowiskiem pomiarowym zespołów napędowych platform latających. Podobnie w kategorii IT -  koło naukowe Nabla z symulacjami lotu samolotu wyścigowego oraz Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne z projektem Turysta XXI wieku.
Zwycięzców poznamy na gali finałowej podczas Zjazdu Forum Uczelni Technicznych w Zielonej Górze (9-12 czerwca).

Do niedzieli internauci mogli natomiast głosować na ich zdaniem najlepszą studencką inicjatywę. Najwięcej głosów zebrał zespół PWR Racing Team z Wydziału Mechanicznego PWr, który od lat buduje bolidy Formuły Student i startuje nimi w tych zawodach, z coraz większymi sukcesami. W piątek zespół zaprezentował swój najnowszy bolid RT-07, którym  będzie jeździł w tym sezonie.

lucy