Barwny pochód juwenaliowy wyruszył z PWr [ZDJĘCIA]

Data: 12.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Król i królowa przejęli klucze do miasta, a wrocławscy studenci zadziwiali swoimi przebraniami, z których wiele wymagało godzin pracy. W czwartek z kampusu Politechniki Wrocławskiej wyruszył juwenaliowy pochód. Jego uczestnicy przez dwa dni będą bawić się na Wittigowie

Przed Bibliotechem i w jego okolicach już po godz. 10 zaczęły gromadzić się tysiące studentów – przede wszystkim z Politechniki Wrocławskiej – w tym także z jej pozawrocławskich wydziałów – oraz studenci m.in. z Uniwersytetu Wrocławskiego, Ekonomicznego, Przyrodniczego, Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

pochod_jwen2016_4.jpg
Wielu z nich pojawiło się w efektownych przebraniach, często przygotowanych samodzielnie. Były postacie z animacji, popularnych filmów i gier komputerowych, zwierzątka, górale, jaskiniowcy, rycerze, a nawet zombie. Duże wrażenie wywołał ogromny kartonowy robot, niesiony przez egipskich niewolników. Taki pomysł na prezentację mieli członkowie Koła Naukowego Robotyków KoNaR. Uwagę przyciągały także studenckie konstrukcje, m.in. tramwaj, czołg, samochód Flinstonów czy warowna twierdza. Swoje reprezentacje przygotowały poszczególne wydziały, koła naukowe, a nawet domy studenckie.

pochod_jwen2016_6a.jpg

Zobacz naszą galerię juwenaliowych przebrań
Pochód rozpoczęło przekazanie kluczy do miasta królowej i królowi tegorocznych juwenaliów - Marcie Lustyk z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr i Mateuszowi Rachlakowi z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Klucze wręczyła Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia. – Powiem w tajemnicy, że otwiera także miejski skarbiec – żartowała. – Przekazuję je w godne ręce. Niech król i królowa panują nam miłościwie!

pochod_jwen2016_1a.jpg
Pochód w wojskowych hummerach otwierały władze wrocławskich uczelni.

juw_poch2016_srodek1.jpg
Wspólnie ze studentami rektorzy i prorektorzy wyruszyli w kierunku Wittigowa. Po południu studenci będą się tam bawić na koncertach, Wielkim Bajerowaniu i Beach Party. W piątek przy Tekach rozegra się bitwa balonowa, na scenie wystąpią kolejne zespoły, a klub motorowy Apanonar szykuje pokaz motocyklowy.
Szczegółowy program juwenaliowych wydarzeń tutaj.
lucy, isz