LEM walczy o KOKOS-a. Możesz pomóc – zagłosuj na projekt studentów z W10

Data: 10.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Trwa głosowanie internautów w Konkursie Konstrukcji Studenckich. Wśród 21 projektów walczących o zwycięstwo jeden stworzyli studenci Politechniki Wrocławskiej. To LEM Napoli, czyli Lekki Motocykl Elektryczny skonstruowany przez członków Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych

Na projekty można głosować do 22 maja. Wystarczy kliknąć „lubię to” pod zdjęciem wybranej konstrukcji. Ta, która zbierze najwięcej głosów, zwycięży w szóstej kategorii konkursu – nagrodzie internautów. Studenckie wynalazki rywalizują także w kategoriach: zielona konstrukcja, pomocna konstrukcja, koło naukowe, młody konstruktor i hit komercyjny. Ich laureatów wskaże komisja złożona z przedstawicieli świata biznesu i nauki. Zwycięzców poznamy pod koniec maja w Krakowie.

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów, zachęcając do udziału studentów z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Chce w ten sposób zauważyć i docenić studenckie wynalazki i pomóc ich konstruktorom w komercjalizacji.

Wśród walczących o nagrodę internautów są studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, którzy zgłosili do konkursu swojego LEM-a Napoli. To motocykl, jaki przygotowali na ubiegłoroczne zawody Smart Moto Challenge. Zdobyli nim trzecie miejsce w Barcelonie i szóste w Moskwie. Na obu tych turniejach okazali się najlepsi w kategorii „biznes”, czyli najlepiej przygotowali plan wprowadzenia konstrukcji do powszechnego użytku.

LEM Napoli jest lekkim, miejskim motocyklem o zasilaniu elektrycznym. Został zaprojektowany z myślą o wykorzystywaniu go do rozwożenia pizzy. Dlatego studenci wyposażyli go w tablet z aplikacją, która wyznacza najkrótszą trasę między poszczególnymi lokalizacjami, do jakich trzeba dostarczyć zamówienia. Motocykl ma też pojemnik do przewożenia żywności monitorujący temperaturę i wilgotność wewnątrz. Pojazd uruchamia się tzw. i-buttonem, czyli niewielką pastylką, wygodniejszą niż klucze. Ma też światełka diodowe, które na jezdni wyświetlają logo studenckiego koła.

Na LEM-a Napoli można zagłosować tutaj.
lucy