Tancerze z całej Polski wystartowali w turnieju na Politechnice [ZDJĘCIA]

Data: 09.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Sto osiemdziesiąt par wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego organizowanym przez studencki klub „Iskra”. Nagrodą główną konkursu był Puchar Rektora PWr

Pierwsi tancerze weszli na parkiet o godzinie 9.30. Pary startowały w różnych grupach wiekowych i kategoriach tanecznych. - Zawodnicy z naszego klubu rywalizowali w kategorii „hobby start” oraz „powyżej 15 E+F” – relacjonuje Agnieszka Osińska z KS Iskra. – W „hobby start” w tańcach latynoamerykańskich pierwsze miejsce zajęła para Wiktor Karasiński i Małgorzata Mierzejewska, a w tańcach standardowych Paweł Mędyk oraz Olga Bogucka.

turniej_tanca2016_3.jpg

Z kolei w kategorii „powyżej 15 E+F” para Maria Olszewska i Kamil Kościński z klubu Iskra dostali się do finału i ostatecznie zajęli czwarte miejsce zarówno w tańcach latynoamerykańskich, jak i standardowych.

Turniej zorganizowano już po raz siódmy. To jedyna tego typy impreza w kraju organizowana w całości przez studentów. Nowością tej edycji była nagroda publiczności przyznawana po zakończeniu każdego bloku. – Zawodnicy byli niekiedy zaskoczeni, bo ocena publiczności często różniła się od fachowego werdyktu sędziów – mówi Agnieszka Osińska. Składowi sędziowskiemu przewodniczyła Barbara Pisarska-Gubernat.

Duży aplauz wśród publiczności wywołał występ studentów z podstawowej grupy z klubu Iskra. – Oni dopiero rozpoczęli swoją przygodę z tańcem. Zostali nagrodzeni za odwagę gorącymi oklaskami – dodaje Osińska.
Tradycyjnie turniej zakończył się galą wieczorną z udziałem m.in. rektora PWr prof. Tadeusza Więckowskiego i prof. Piotra Dudzińskiego, wieloletniego opiekuna Iskry.

turniej_tanca2016_6.jpg

Agnieszka Osińska: - W tym roku postanowiliśmy wyjść z naszą imprezą do szerszego grona odbiorców. Udało nam się kilka dni przed turniejem zorganizować akcję reklamową na wrocławskim rynku. Uczyliśmy przechodniów podstawowych kroków tanecznych, pokazywaliśmy różne tańce i rozdawaliśmy ulotki promujące konkurs.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora PWr odbył się 7 maja  w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Chełmońskiego 43).  Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj.
ISZ