Standard i latino - turniej tańca towarzyskiego na PWr

Data: 28.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Piękne stroje, widowiskowe układy taneczne i sportowa rywalizacja. Studenci Politechniki Wrocławskiej zapraszają na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, który odbędzie się 7 maja

- Turniej  organizujemy już po raz siódmy – mówi Agnieszka Osińska ze Studenckiego Klubu Tańca Towarzyskiego Iskra. – W poprzednich latach uczestniczyło około 150 par z całej Polski – dodaje.

Zawody rozpoczną się o godzinie 9.30 w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Chełmońskiego 43). Tancerze będą startować w różnych grupach wiekowych i kategoriach tanecznych.  Najpierw na parkiet wejdą dzieci i juniorzy, potem rywalizować będą starsi. Turniej zakończy się galą wieczorną o godzinie 18. Nagrodą główną konkursu jest  Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

- Na parkiecie zobaczymy studentów z Iskry, siedem par wystartuje w dwóch kategoriach tanecznych. Przygotowaliśmy też pokaz grupy podstawowej, około 50 par – zapowiada Agnieszka Osińska. - Podczas gali zaprezentują oni układy z tańca angielskiego i jive'a.
Zawody są otwarte dla publiczności. Bilety kosztują:  10 zł ulgowy, 15 zł normalny, a dzieci do lat 5 mają wstęp wolny.

- Nasz turniej na pewno różni się od innych tego typu imprez – przekonuje Agnieszka Osińska. – W całości organizują go studenci. Wszystko robią z zamiłowania do tańca, a przy okazji rozwijają swoje umiejętności organizacyjne.
Więcej informacji o VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego na stronie internetowej i profilu facebookowym wydarzenia.
ISZ