Studenci tańczyli makarenę, belgijkę i kaczuchy. Rozpoczęły się Dni Tańca na PWr [ZDJĘCIA]

Data: 25.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Ponad 100 osób wzięło udział w tanecznym flash mobie na terenie kampusu, przy Bibliotechu. Tak studenci zainaugurowali w poniedziałek Dni Tańca - PoliDance

Na rozgrzewkę była makarena, potem kowbojskie rytmy z „Cotton Eye Joe”, a dalej energiczny układ do „YMCA”, taniec belgijski, kaczuszki, a nawet bollywod dance. Chętnych do tańczenia stopniowo przybywało. – Mam 15-minutową przerwę, przechodziłam tędy i zobaczyłam, że tańczą. Musiałam dołączyć, bo kocham taniec – powiedziała Martyna z Wydziału Inżynierii i Środowiska. – Pędzę teraz na zajęcia!

- Śmiało możecie się dzisiaj tłumaczyć: Panie Profesorze, spóźniłem się, bo tańczyłem kaczuchy – żartował prowadzący imprezę, Piotr Barszczewski z Samorządu Studenckiego PWr. Zachęcał też wszystkich do udziału w darmowych warsztatach tanecznych, które odbędą się w środę i w czwartek w Strefie Kultury Studenckiej. – Zajęcia są darmowe! Macie okazję od fachowców nauczyć się całkiem nowych stylów – zapraszali organizatorzy z komisji ds. kultury działającej przy Samorządzie Studenckim PWr.

W programie PoliDance są warsztaty: samby, salsy, bachaty, vouge, poppingu, hip-hopu, dancehall, tańca współczesnego, twerk, a także fitness na trampolinach i high heels dance. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 15 i potrwają do późnego wieczora.
Więcej szczegółów tutaj.
ISZ