Sprawdź się - studenci PWr zapraszają do udziału w Żaktandzie

Data: 21.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,05_05_zaktando_69.jpg

Jak co roku w czasie Juwenaliów chętni będą mogli wziąć udział w dyktandzie technicznym, organizowanym przez redakcję politechnicznego miesięcznika studenckiego Żak. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc (w dyktandzie weźmie udział sto osób)

Organizatorzy Żaktanda obiecują, że tekst będzie jak zawsze wymagający i naszpikowany technicznymi pojęciami. - Inspirację czerpaliśmy z wielu dziedzin nauki – od chemii, przez mechanikę, po architekturę – podkreślają.
W 2014 r. uczestnicy Żaktanda musieli poprawnie napisać m.in. taki fragment: „Znużony natłokiem informacji, ułożył głowę na książce i zasnął. Po chwili jego oczom ukazała się biblioteka. Zza regałów ujrzał żarzącą się strużkę lawy, która zamieniając się w hydroabsorbent, zawierający heteroatomy, zaczęła emitować wiązkę promieniowania gamma. Żaka ogarnęło przerażenie. Powoli stąpając po hebanowej posadzce, dostrzegł zarys niezidentyfikowanego kształtu”.

Tegoroczne dyktando zaplanowano na 11 maja o godz. 11 (sala 2.17 w budynku C-13). Szczegółowy regulamin tutaj. Organizatorzy zapraszają także na prelekcję gościa specjalnego – dr hab. Bogusława Bednarka, znakomitego naukowca z Uniwersytetu Wrocławskiego, który zyskał popularność dzięki prowadzeniu programu telewizyjnego "Labirynty kultury".
lucy

Na zdjęciu: ŻAKtando organizowane jest już po raz trzeci (fot. Iwona Szajner)